26. niedziela zwykła – 29 września 2019

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: W poniedziałekwspomnienie świętego Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; we wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w środę – wspomnienie św. Aniołów Stróżów; w piątekwspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w sobotęwspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 w sali domu parafialnego odbędzie się zebranie Rady Parafialnej. Prosimy o przybycie wszystkich należących do Rady.
 3. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 odbędzie się zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 4. Tylko do jutra włącznie trwać będą zapisy na katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Uczniowie i uczennice z klas VIII i VII zapisują się osobiście w kancelarii parafialnej.
 5. Chłopców pragnących zostać ministrantami zapraszamy na spotkania dla kandydatów, które odbywają się w poniedziałki o godz. 16.30.
 6. We wtorek (1 października) rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. W tym roku nie będzie u nas dodatkowego nabożeństwa dla dzieci. Wszystkich zapraszamy na Różaniec, który będziemy odmawiać w dzień powszedni po Mszy o godzinie 18.00, zaś w niedziele października o 17.30.
 7. Wszystkich pragnących śpiewać w chórze parafialnym „Kanon” zapraszamy na próby, które odbywają się w każdą środę od 19.30 do 21.00.
 8. Zapraszamy osoby starsze i samotne do parafialnej świetlicy „Złotego Wieku” na spotkania w każdy czwartek od godziny 16.00.
 9. W czwartek (3 października) o godz. 19.15 pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII.
 10. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia spowiedź będzie od godziny 6.30 do 7.30 i od 16.00 do 19.30. O 16.30 Msza św. dla dzieci, a o 19.30 dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 11. W sobotę wypada pierwsza sobota miesiąca. Od 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych, zanosząc im Pana Jezusa obecnego w Sakramencie Eucharystii.
 12. Dziękujemy mieszkańcom bloku Podedworze 10 za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty do kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku Podedworze 12. Sprzątanie rozpoczyna się ok. godz. 7.30 w sobotę.
 13. Zapraszamy na czuwanie modlitewne w wigilię odpustu parafialnego, czyli w sobotę 5 października. O 18.00 będzie odprawiona Msza święta, a zaraz po niej Różaniec. Od 19.30 do 20.10 będzie przerwa z poczęstunkiem. Ok. 20.10 zespół Cantate Rosariae zaśpiewa Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny. Ok. 21.00 – Apel Jasnogórski, a zaraz po nim Różaniec w intencji parafii i zakończenie czuwania modlitewnego.
 14. W dniu odpustu parafialnego, czyli 6 października, Msze święte będą odprawiane w zmienionym porządku: 00, 8.30, 10.00, 12.00 (suma odpustowa) 18.00 i 19.30. Nie ma Mszy o 11.30 i 13.00, zamiast nich jest jedna o 12.00.
 15. Do 7 października trwa głosowanie na propozycje w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Wśród projektów ogólnomiejskich rekomendujemy zadanie o numerze 202 – „Budowa lodowiska oraz torów do curlingu na południu Krakowa”. Inicjatywa ma na celu stworzenie ogólnodostępnego obiektu w bliskim sąsiedztwie naszego osiedla, przy ul. Okólnej na terenie szkoły podstawowej nr. 123, pozwalającego na sportową aktywizację mieszkańców w sezonie zimowym. Zachęcamy do głosowania przez Internet oraz w wyznaczonych punktach.
 16. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.