32, niedziela zwykła – 10 listopada 2019 r.

 

 1. Dzisiaj o 17.30 odmówimy Różaniec.
 2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; we wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; w środę – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników.
 3. Zapraszamy na wieczór patriotyczny, który odbędzie się dzisiaj o 19.00 w auli św. Jana Pawła II. Gościem specjalnym będzie Teresa Pawlak, albertynka.
 4. Jutro Narodowe Święto Niepodległości. O 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Niech tego dnia każdy z nas pomodli się za naszą Ojczyznę – prosząc Wszechmogącego Boga o pokój i pomyślność dla Niej.
 5. W tym tygodniu o włączenie się w Maraton Modlitewny za Ojczyznę i Kościół prosimy Kręgi Domowego Kościoła. Poniedziałek – I krąg Domowego Kościoła, we wtorek – II krąg, w środę – III krąg, w czwartek – IV krąg, w piątek – V krąg, w sobotę – VI krąg.
 6. Podziemny Salon Artystyczny Literacko-Muzyczny (PSALM) zaprasza do auli św. Jana Pawła II na wieczór autorski Izabeli Zubko, katolickiej poetki z Warszawy. Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę o godzinie 19.00.
 7. Oaza dzieci Bożych zaprasza wszystkie dzieci z klas I-V na spotkania w czwartki o godz. 17.00.
 8. Schola Piaskowe Perełki zaprasza dziewczynki na próby śpiewu, które odbywają się w piątki o godz. 17.00.
 9. Dziękujemy mieszkańcom bloku Bochenka 14 A za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku Bochenka 14.
 10. W ostatnim czasie z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: Janina Brylska (l. 83.), Andrzej Bugaj (l. 73). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.
 12. Komunikat Kurii Metropolitalnej w Krakowie

W niedzielę 17 listopada po raz trzeci będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa Psalmu 9 „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” (Psalm 9, 19).

W ramach III Światowego Dnia Ubogich odbędą się w Krakowie trzy ważne wydarzenia organizowane przez Archidiecezję Krakowską. Pierwszym z nich będzie Namiot Spotkań na Małym Rynku, działający od 14 do 17 listopada, od godz. 9.00 do 19.00. Będzie to całodzienne miejsce poradnictwa prawnego, pomocy medycznej, warsztatów, koncertów, pokazów filmowych i wspólnych posiłków z ubogimi. Drugim wydarzeniem będą rekolekcje w bazylice Mariackiej,  które każdego dnia podczas Mszy o godz. 18.30 wygłosi o. Wawrzyniec Jaworski OFM. Trzecim wydarzeniem będzie Modlitewne Jerycho, czyli modlitewne zaplecze podejmowanych inicjatyw w ramach ŚDU. Od 13 do 16 listopada w kościele św. Barbary trwać więc będzie nieustająca adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Jednocześnie arcybiskup Marek Jędraszewski zarządza, aby w ramach III Światowego Dnia Ubogich, w niedzielę 17 listopada w całej archidiecezji, we wszystkich kaplicach i kościołach parafialnych, przeprowadzić zbiórkę do skarbon. Połowa zebranych środków pozostanie do wykorzystania przez parafialne zespoły charytatywne i inicjatywy miłosierdzia. Druga część wspomoże potrzebujących w czasie wydarzeń centralnych w Krakowie.