33. niedziela zwykła – 17 listopada 2019 roku

 1. Dzisiaj o 17.30 odmówimy Różaniec.
 2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – wspomnienie błog. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, we wtorek – bł. Salomei, zakonnicy; w środę – wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego, kapłana; w czwartek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; w piątek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 3. Dziś w Kościele Katolickim obchodzimy III Światowy Dzień Ubogiego. Przed kościołami w całej Polsce odbywają się kwesty na cele charytatywne. W naszej diecezji, zgodnie z wolą ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, połowa pieniędzy zebranych w danej parafii będzie przeznaczona na dzieła archidiecezjalne, zaś druga połowa na cele charytatywne prowadzone w tej parafii.
 4. Podziemny Salon Artystyczny Literacko-Muzyczny (PSALM) zaprasza do auli św. Jana Pawła II na wieczór autorski Izabeli Zubko, katolickiej poetki z Warszawy. Spotkanie odbędzie się w dzisiaj o godzinie 19.00.
 5. W tym tygodniu o włączenie się w Maraton Modlitewny za Ojczyznę i Kościół prosimy następujące grupy parafialne: w poniedziałek – VII krąg Domowego Kościoła, we wtorek – VIII krąg, w środę – IX krąg, w czwartek – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, w piątek – Duszpasterska Rada Parafialna, w sobotę – Parafialna Szkoła Biblijna.
 6. 17 lat temu, 23 listopada 2002 roku, kard. Franciszek Macharski konsekrował naszą świątynię. Rocznica tego wydarzenia przypada w tym roku w sobotę. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za tych wszystkich, którzy pracą, ofiarą pieniężną oraz modlitwą przyczynili się do wzniesienia naszego kościoła. Tego dnia niech nie zabraknie modlitwy w intencji ks. Andrzeja Burka, który tworzył tę parafię i był jej pierwszym proboszczem. Prośmy dla niego o siły, zdrowie i potrzebne łaski. Po Mszy św. będziemy mogli w kościele wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu naszego parafialnego chóru „Kanon”.
 7. W najbliższą niedzielę (24 listopada) na Mszy św. o godz. 10.00 uczniowie z kl. VIII uroczyście i publicznie wyrażą swoją wolę przystąpienia do ostatniego etapu przygotowania przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
 8. Kolejny wykład w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 26 listopada o godzinie 19.00.
 9. Dziękujemy mieszkańcom bloku Bochenka 14 za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku Bochenka 16.
 10. W ostatnim czasie z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: Stanisław Sieroń (l. 86) i Henryk Lach (l. 65). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.
 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.