1. niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019 roku

 

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W sobotę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w niedzielę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 2. Dzisiaj o 17.30 wystawienie i adoracja Pana Jezusa.
 3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent i nowy rok liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, które są dorocznym wspomnieniem przyjścia Chrystusa na ziemię. Patronką Adwentu jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę świętą zwaną Roratami. Zgodnie z aktualnymi przepisami liturgicznymi, nie odprawia się takiej Mszy w niedziele Adwentu. Roraty będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o 18.00, zaś w soboty o 7.00. W pierwszy piątek miesiąca (6 grudnia) Roraty wyjątkowo będą odprawione o 16.30.
 4. Dziś na wszystkich Mszach święcimy opłatki. Będzie je można nabyć od dziś we wszystkie niedziele Adwentu. Niechaj będą one znakiem łączności całej rodziny parafialnej podczas Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia spowiedź będzie od godziny 6.30 do 7.30 i od 16.00 do 19.30. O 16.30 Msza św. dla dzieci (Roraty), a o 19.30 dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 6. W sobotę od godziny 9.30 kapłani będą odwiedzać chorych, przynosząc im Pana Jezusa w Eucharystii.
 7. Zapraszamy na modlitewne czuwanie adwentowe, które będzie w naszym kościele w sobotę 7 grudnia. Rozpocznie go Msza święta o 18.00. Na jej zakończenie będziemy mogli wysłuchać świadectwa Andrzeja Sowy, który opowie, jak wielkie cuda Bóg zdziałał w jego życiu, i jak doprowadził go nawrócenia. Po świadectwie będzie Różaniec, a bezpośrednio po nim rozpocznie się adoracja Pana Jezusa, która potrwa do godz. 21.00.
 8. Kolejny wykład w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 10 grudnia o godz. 19.00. Zapraszamy stałych słuchaczy, a także tych, którzy do tej pory jeszcze nie uczestniczyli w spotkaniach Parafialnej Szkoły Biblijnej.
 9. Nasza parafia jest zaproszona na 11 grudnia (środa) do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, aby uczestniczyć w wieczystej adoracji Pana Jezusa w kaplicy, która znajduje się obok Bazyliki Bożego Miłosierdzia. Kaplica może pomieścić jednorazowo około 40 osób, z tego powodu liczba chętnych do modlitwy w tym samym czasie jest ograniczona. Adoracja na którą jest zaproszona nasza parafia trwa od godz. 21.00 w środę 11 grudnia do 6.00 rano 12 grudnia . W nocy może czuwać jedna grupa całą noc lub kilka grup w poszczególnych godzinach. Modlitwa adoracji odbywa się w ciszy. Podczas czuwania w recepcji Domu Duszpasterskiego można skorzystać z automatu z gorącą kawą i herbatą oraz zjeść przyniesiony suchy prowiant. Prosimy, aby chętni do adoracji zgłaszali się od dziś do czwartku włącznie w zakrystii.
 10. W sobotę, 14. grudnia o godzinie 17:00 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie z katolickimi psychologami, zajmującymi się zawodowo relacjami małżeńskimi. Zachęcamy do skorzystania. Będzie można dowiedzieć się tym, jak dbać o wspólny rozwój w związku, jak poprawić jakoś relacji małżeńskich i gdzie uzyskać pomoc w przypadku trudności rodzinnych. Więcej informacji można znaleźć na plakacie, który znajduje się gablocie ogłoszeń. 
 11. W święto Świętej Rodziny, które w tym roku wypada w niedzielę 29 grudnia, chcemy w naszej społeczności parafialnej, podobnie jak w roku ubiegłym, przez cały dzień modlić się w intencji rodzin z naszej parafii, a szczególnie w intencji małżonków, którzy w roku 2019 r. przeżywali swój jubileusz lub rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Na Mszę o godz. 8.30 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili 30. lub 35. rocznicę ślubu; na 10.00 – srebrnych jubilatów i tych małżonków, którzy w tym roku obchodzili 20. rocznicę ślubu; na 11.30 – małżeństwa obchodzące w tym roku 10. lub 15. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa; na 13.00 – zapraszamy tegorocznych złotych Jubilatów i tych, którzy żyją w małżeństwie więcej niż 50 lat; na 18.00 – zapraszamy małżonków obchodzących w tym roku 40. lub 45. rocznicę ślubu. Proszę o zapisywanie się na listę, która jest zakrystii. Zapisy trwać będą do 16 grudnia (poniedziałek) włącznie. Przy zapisywaniu nie trzeba składać żadnej ofiary pieniężnej.
 12. W tym tygodniu o włączenie się w Maraton Modlitewny za Ojczyznę i Kościół prosimy następujące grupy formacyjne. W poniedziałek – I Róża Żywego Różańca; we wtorek – II Róża Żywego Różańca, w środę – III Róża Żywego Różańca, w czwartek – IV Róża Żywego Różańca, w piątek – V Róża Żywego Różańca; w sobotę – I Krąg Domowego Kościoła, w niedzielę – II krąg domowego Kościoła
 13. Dziękujemy mieszkańcom bloku Bochenka 18 za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku Bochenka 20. Sprzątnie rozpoczyna się o 8.00 w sobotę.
 14. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności Maria Śmietana (l. 96). Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.
 15. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożych łask w codzienności życia, pokoju ducha, radości i zdrowia.