2. niedziela Adwentu, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia 2019 roku

 

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża kapłana i doktora Kościoła
 2. Dzisiaj o 17.30 wystawienie i adoracja Pana Jezusa.
 3. Kolejny wykład w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 10 grudnia o godz. 19.00..
 4. Nasza parafia jest zaproszona na 11 grudnia (środa) do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, aby uczestniczyć w wieczystej adoracji Pana Jezusa w kaplicy, która znajduje się obok Bazyliki Bożego Miłosierdzia. Kaplica może pomieścić jednorazowo około 40 osób, z tego powodu liczba chętnych do modlitwy w tym samym czasie jest ograniczona. Adoracja na którą jest zaproszona nasza parafia trwa od godz. 21.00 w środę 11 grudnia do 6.00 rano 12 grudnia. W nocy może czuwać jedna grupa całą noc lub kilka grup w poszczególnych godzinach. Modlitwa adoracji odbywa się w ciszy. Prosimy, aby chętni do adoracji zgłaszali się od dziś do czwartku włącznie w zakrystii.
 5. W sobotę, 14. grudnia o godzinie 17:00 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie z katolickimi psychologami, zajmującymi się zawodowo relacjami małżeńskimi. Będzie można dowiedzieć się tym, jak dbać o wspólny rozwój w związku, jak poprawić jakość relacji małżeńskich i gdzie uzyskać pomoc w przypadku trudności rodzinnych. Więcej informacji można znaleźć na plakacie, który znajduje się gablocie ogłoszeń. 
 6. Przypominamy, że Roraty są odprawiane od poniedziałku do piątku o 18.00, zaś w soboty o 7.00.
 7. Młodzież oazowa rozprowadza świece „Caritas”. Ofiary za nie przeznaczone będą w większości na utrzymanie dzieł prowadzonych w naszej archidiecezji przez Caritas, takich jak: Rodzinne Domy Dziecka, Ośrodki dla Ofiar Dotkniętych Przemocą w Rodzinie, Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze. Pozostała część pieniędzy będzie przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu naszej młodzieży z grupy oazowej i liturgicznej służby ołtarza oraz dzieci ze scholki na zimowe rekolekcje. Stolik ze świecami znajduje się przy wejściu do kościoła. Tam też można nabyć poświęcone opłatki.
 8. W święto Świętej Rodziny, które w tym roku wypada w niedzielę 29 grudnia, chcemy w naszej społeczności parafialnej, podobnie jak w roku ubiegłym, przez cały dzień modlić się w intencji rodzin z naszej parafii, a szczególnie w intencji małżonków, którzy w roku 2019 r. przeżywali swój jubileusz lub rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Na Mszę o godz. 8.30 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili 30. lub 35. rocznicę ślubu; na 10.00 – srebrnych jubilatów i tych małżonków, którzy w tym roku obchodzili 20. rocznicę ślubu; na 11.30 – małżeństwa obchodzące w tym roku 10. lub 15. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa; na 13.00 – zapraszamy tegorocznych złotych Jubilatów i tych, którzy żyją w małżeństwie więcej niż 50 lat; na 18.00 – zapraszamy małżonków obchodzących w tym roku 40. lub 45. rocznicę ślubu. Proszę o zapisywanie się na listę, która jest zakrystii. Zapisy trwać będą do 16 grudnia (poniedziałek) włącznie. Przy zapisywaniu nie trzeba składać żadnej ofiary pieniężnej.
 9. W tym tygodniu o włączenie się w Maraton Modlitewny za Ojczyznę i Kościół prosimy następujące grupy formacyjne. W poniedziałek – III krąg Domowego Kościoła; we wtorek – IV krąg Domowego Kościoła, w środę – V krąg Domowego Kościoła, w czwartek – VI krąg Domowego Kościoła, w piątek – VII krąg Domowego Kościoła; w sobotę – VIII Krąg Domowego Kościoła, w niedzielę – IX krąg Domowego Kościoła
 10. Dziękujemy mieszkańcom bloku Bochenka 20 za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku Bochenka 22. Sprzątanie zaczyna się o godzinie 8.00 w sobotę.
 11. Od dzisiaj ruszają zapisy na zimowe rekolekcje dla dzieci i młodzieży w Łapszach Niżnych, które odbędą się w dniach od 2 do 7 lutego 2020 roku. Koszt wyjazdu 400 zł. Więcej informacji u ks. Pawła.
 12. W tym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności Maria Stalica (l.78). Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.
 13. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożych łask w codzienności życia, pokoju ducha, radości i zdrowia.