Niedziela Chrztu Pańskiego – 12 stycznia 2020

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W piątek –  wspomnienie św. Antoniego, opata.
  2. Od 18 do 25 stycznia, pod hasłem „Życzliwymi bądźmy”, na całym świecie będzie obchodzony Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W Krakowie nabożeństwo centralne pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego odbędzie się w niedzielę 19 stycznia o godzinie 15.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach
  3. Zespół „Cantate Rosariae” zaprasza na Misyjny koncert kolęd pt. „Ta święta noc”, który będzie w niedzielę 19 stycznia o godzinie 16.00  w naszym kościele.
  4. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 71 B za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 71 C.
  5. Zapraszamy na darmowe konsultacje psychologiczne dla par i małżeństw, które odbędą się w piątek 17 stycznia  w kancelarii parafialnej. Jedna konsultacją 60 minut. Dostępne są trzy terminy: 16:00, 17:00 i 18:00. W celu zarezerwowania konkretnej godziny, prosimy o kontakt pod numerem telefonu znajdującym się na ulotce w przedsionku kościoła. Konsultacje poprowadzą psychologowie z Pracowni Więzi PORTA.
  6. 17 maja, na Placu św. Piotra w Rzymie, papież Franciszek odprawi Mszę św. z okazji 100. rocznicy urodzin Jan Pawła II. Na tę uroczystość przybędą pielgrzymi z całej Polski w ramach Dziękczynnej Pielgrzymki Narodowej. Wpisując się w to wydarzenie z naszej parafii jest organizowany wyjazd autokarowy, w dniach od 14 do 23 maja. Koszt 990 złotych oraz 360 Euro. Zapisy i informacja w zakrystii. 
  7. W tym roku nasza parafia organizuje również 3 inne  pielgrzymki.  Od 13 do 15 czerwca planowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Stoczka Klasztornego. W dniach 24 do 26 lipca planowana jest pielgrzymka do Kodnia, Grabarki i Sokółki. Zaś od 18 września do 3 października do Fatimy, Lourdes i La Salette.   
  8. W ostatnich dniach z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: Józef Pohl (l. 83), Krystyna Kugiel (l. 84), Józef Majchrzak (l. 72). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.
  9. Wszystkim należącym do naszej Rodziny Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny lub urodziny, my, wasi duszpasterze, życzymy obfitości Bożych darów na każdy dzień. Niech Was Bóg błogosławi i strzeże, niech rozpromienia nad Wami swe Oblicze i niech Was obdarzy swą Łaską i Pokojem.