3. Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020 roku

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w środę – święto Katarzyny ze Sieny, patronki Europy, dziewicy i doktora Kościoła; w sobotę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W tym roku, zgodnie z przepisami liturgicznymi, jest ona wyjątkowo przeniesiona z 3 maja ma 2 maja, gdyż niedziele wielkanocne mają wyższą rangę niż uroczystości ku czci Matki Bożej lub świętych.
  2. Rozpoczęcie Nabożeństw Majowych będzie w czwartek (30 kwietnia) po Mszy św. o 18.00.
  3. Arcybiskup Marek Jędraszewski na piątek 1 maja udzielił dla wiernych archidiecezji krakowskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  4. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 6.30 do 7.30 oraz od 17.30 do 18.30. Nie będzie Mszy o 16.30 dla dzieci i o 19.30 dla młodzieży.
  5. W sobotę po Mszy o godz. 18.00 odprawimy Różaniec wynagradzający Matce Bożej za zniewagi i bluźnierstwa ludzi, którzy ją obrażają.
  6. W tym tygodniu o sprzątnie świątyni prosimy mieszkańców bloku Podedworze 10. Sprzątanie zaczyna się o 7.30 w sobotę.
  7. Przypominamy, że w naszym kościele w  Mszach świętych w niedziele i w dni powszednie może uczestniczyć nie więcej niż 40 osób jednocześnie, z zachowaniem właściwej odległości. Liczba uczestników liturgii wynika z powierzchni użytkowej naszego kościoła. Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych, podczas Mszy świętej w kościele dla jednej osoby ma być zagwarantowane 15 mkw.
  8. Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych, wierni gromadzący się w kościołach na sprawowaniu liturgii i poza nią są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki. Dlatego prosimy nie lekceważyć tego rozporządzenia. Przestrzeganie go jest dowodem miłości bliźniego, do czego przecież zobowiązuje nas, swoich wyznawców, Jezus Chrystus.
  9. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach świętych w naszym kościele poprzez transmisję internetową, która trwa nieprzerwanie dzień i noc.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.