Niedziela Bożego Miłosierdzia – 19 kwietnia 2020 roku

 

  1. Dzisiejsza niedziela wielkanocna jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. W obliczu zagrożenia epidemią koronawirusa, gdy widzimy jak wielka jest bezradność człowieka w walce z tą nieznaną chorobą, z niepokojem, ale przede wszystkim z nadzieją powtarzamy słowa: „Jezu, ufam Tobie”. Módlmy się dziś Koronką do Bożego Miłosierdzia za chorych, za tych, którzy ich leczą i im pomagają, za zmarłych i ich rodziny. Prośmy, aby Bóg w swoim Miłosierdziu ocalił nas od wszelkiego zła.
  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w sobotę – święto św. Marka, ewangelisty.
  1. Zgodnie z zarządzeniami władz państwowych, w dzisiejszą niedzielę, tj. 19 kwietnia, nadal obowiązuje ograniczenie do 5 osóbuczestniczących jednocześnie w Mszy świętej. Dziś przy wejściu głównym do kościoła będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej o godzinie 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00 i 19.00.
  2. Od 20 kwietnia, czyli od jutra, w naszym kościele w Mszach świętych w niedziele i w dni powszednie będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 40 osób jednocześnie, z zachowaniem właściwej odległości. Liczba uczestników liturgii wynika z powierzchni użytkowej naszego kościoła. Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych, podczas Mszy świętej w kościele dla jednej osoby ma być zagwarantowane 15 mkw.
  3. Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych, osoby przebywające w kościołach i kaplicach mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki. Przystępując do Komunii świętej wierni winni odsłonić usta, nie dotykając zewnętrznej części elementu ochronnego.
  4. W dalszym ciągu zapraszamy do uczestnictwa w Mszach świętych w naszym kościele poprzez transmisję internetową, która trwa nieprzerwanie dzień i noc. Dziękujemy za liczny udział w transmisjach i słowa otuchy i wsparcia, a także pełne życzliwości maile i smsy.
  5. Dziękujemy również za spontaniczne datki składane podczas Mszy, a także na konto parafialne. Bóg zapłać.
  6. Dziękujemy za sprzątanie świątyni mieszkańcom bloku Podedworze 6. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców bloku Podedworze 8. Sprzątanie zaczyna się o 7.30 w sobotę.
  1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.