4. niedziela Wielkanocna – 3 maja 2020 roku

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – święto św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa; we wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kaźmierczyka, kapłana; w środę – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba; w piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.
 2. Od przyszłej niedzieli – na razie na czas do końca maja włącznie – będzie obowiązywał nowy porządek Mszy niedzielnych. W niedziele 10 maja, 17 maja, 23 maja i 31 maja porządek Mszy będzie następujący: 00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 17.00, 18.00, 19.30.
 3. Jeśli w tym czasie zniesione byłyby dotychczasowe ograniczenia wydane przez władze państwowe, a dotyczące liczby osób mogących uczestniczyć w Mszach świętych, wówczas w czerwcu wrócimy do dotychczasowego porządku Mszy.
 4. Od 11 maja, również na razie do końca maja, wprowadzamy dodatkową Mszę świętą o godzinie 17.00.
 5. Nabożeństwa Majowe będą odprawiane po Mszy o godzinie 18.00.
 6. Od niedzieli 10 maja, także na razie tylko do końca miesiąca, zamiast wypominków będzie odprawiana w każdą niedzielę Msza w intencji zmarłych, za których modlimy się w tzw. Wypominkach. Najbliższa Msza za zmarłych będzie odprawiona 10 maja o godzinie 8.00.
 7. Przypominamy, że w naszym kościele w  Mszach świętych w niedziele i w dni powszednie może uczestniczyć nie więcej niż 40 osób jednocześnie, z zachowaniem właściwej odległości.
 8. Przypominamy, ze zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych, wierni gromadzący się w kościołach na sprawowaniu liturgii i poza nią są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa przy pomocy odzieży, maski albo maseczki. Przestrzeganie tego rozporządzenia jest dowodem miłości bliźniego, do czego przecież zobowiązuje nas, swoich wyznawców, Jezus Chrystus.
 9. W tym tygodniu o sprzątnie świątyni prosimy mieszkańców bloku Podedworze 12. Sprzątanie zaczyna się o 7.30 w sobotę.
 10. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach świętych w naszym kościele poprzez transmisję internetową.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.