Ogłoszenia duszpasterskie: 25. niedziela zwykła – 20 września 2020r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: W poniedziałek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; w środę – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana.
  2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 dwadzieścia czworo dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Jest to bardzo ważne wydarzenie duchowe nie tylko dla najbliższej rodziny tych dzieci, ale także dla całej społeczności parafialnej. Dlatego w tym dniu módlmy się w intencji dzieci, które po raz pierwszy w życiu przyjmują do swej duszy Pana Jezusa, a także w intencji ich rodziców. Prośmy dla nich o łaskę wytrwania w miłości do Jezusa i o mocną wiarę..
  3. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 63 kl. E i F za ofiarę na kwiaty do kościoła. Do sprzątania kościoła prosimy mieszkańców bloku Łużycka 65 kl. A i B. Sprzątanie zaczyna się o 7.30 w sobotę.
  4. Wszystkich chłopców, chcących zostać ministrantami, zapraszamy na spotkania dla kandydatów, które odbywać się będą w poniedziałki o godz. 16.30 w zakrystii. Prosimy o zabranie na spotkanie maseczek.
  5. Schola “Piaskowe Perełki” zaprasza dzieci na próby śpiewu, które odbywają się w piątki o godz. 17.00 oraz w niedzielę przed Mszą świętą o godz. 11.30.
  6. Oaza młodzieżowa zaprasza młodzież od 6 klasy szkoły podstawowej wzwyż w piątek na Mszę świętą o godz. 18.00 i spotkanie w salce. Na Mszy i spotkaniu obowiązują maseczki.
  7. Zespół Cantate Rosariae, śpiewający na Mszy o 19.30 w niedziele, zaprasza tych, którzy śpiewem lub grą na instrumencie chcą podjąć stałą współpracę.
  8. Wszystkich pragnących śpiewać w chórze parafialnym „Kanon” zapraszamy na próby, które odbywają się w każdą środę od 19.30 do 21.00.
  9. W dniu odpustu parafialnego, czyli 4 października, Msze święte będą odprawiane w zmienionym porządku: 00, 8.30, 10.00, 12.00 (suma odpustowa) 18.00 i 19.30. Nie będzie Mszy o 11.30 i 13.00, zamiast nich będzie jedna o 12.00.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.