Ogłoszenia duszpasterskie: 26. niedziela zwykła 27 września 2020r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: W poniedziałek – wspomnienie Wacława, męczennika; we wtorek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; środę – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciatka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w piątek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
 2. Informujemy, że ks. Wojciech Nitka, który pracował w naszej parafii od 2013 roku, decyzją abpa Marka Jędraszewskiego został mianowany proboszczem w Polance k. Myślenic. Dziękujemy mu za siedem lat pracy duszpasterskiej i życzmy błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask w nowej posłudze duszpasterskiej.
 3. W czwartek (1 października) rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. W tym roku nie będzie u nas dodatkowego nabożeństwa dla dzieci. Wszystkich zapraszamy na Różaniec, który będziemy odmawiać w dzień powszedni po Mszy o godzinie 18.00, zaś w niedziele października o 17.30.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia spowiedź będzie od godziny 6.30 do 7.30 i od 16.00 do 19.30. O 16.30 Msza św. dla dzieci, a o 19.30 dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. W sobotę wypada pierwsza sobota miesiąca. Od 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych, zanosząc im Pana Jezusa obecnego w Sakramencie Eucharystii. Chorych prosimy zapisywać na listę, która jest w zakrystii
 6. Zapraszamy na czuwanie modlitewne w wigilię odpustu parafialnego, czyli w sobotę 3 października. O 18.00 będzie odprawiona Msza święta, a zaraz po niej Różaniec. 20.15 Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny. Ok. 21.00 – Apel Jasnogórski i zakończenie czuwania modlitewnego.
 7. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 65 kl. A i B za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Do sprzątania kościoła prosimy mieszkańców bloku Łużycka 65 kl. C i D. Sprzątanie zaczyna się o 7.30 w sobotę.
 8. Wszystkich chłopców, chcących zostać ministrantami, zapraszamy na spotkania dla kandydatów, które odbywać się będą w poniedziałki o godz. 16.30 w zakrystii.
 9. Wspólnota Dzieci Bożych ma spotkania w środy o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego.
 10. Schola “Piaskowe Perełki” zaprasza dzieci na próby śpiewu, które odbywają się w piątki o godz. 17.00 oraz w niedzielę przed Mszą świętą o godz. 11.30.
 11. Oaza młodzieżowa zaprasza młodzież od 6 klasy szkoły podstawowej wzwyż w piątek na Mszę świętą o godz. 18.00 i spotkanie w salce.
 12. Kandydaci do bierzmowania z klas pierwszych szkoły średniej mają spotkanie katechetyczne w czwartek o godz. 19.30, a kandydaci z klas 6 i 7 w piątek po Mszy świętej o godz. 19.30.
 13. Zespół Cantate Rosariae, śpiewający na Mszy o 19.30 w niedziele, zaprasza tych, którzy śpiewem lub grą na instrumencie chcą podjąć stałą współpracę.
 14. Wszystkich pragnących śpiewać w chórze parafialnym „Kanon” zapraszamy na próby, które odbywają się w każdą środę od 19.30 do 21.00.
 15. W dniu odpustu parafialnego, czyli 4 października, Msze święte będą odprawiane w zmienionym porządku: 00, 8.30, 10.00, 12.00 (suma odpustowa) 18.00 i 19.30. Nie będzie Mszy o 11.30 i 13.00, zamiast nich będzie jedna o 12.00.
 16. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.