Ogłoszenia duszpasterskie: 27. niedziela zwykła – 4 października 2020 r. – W Naszej Parafii Uroczystość Odpustowa

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: W poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; w piątek – wspomnienie błogosławionego Wincentego Kadłubka, biskupa.
  2. Nasza rodzina parafialna przeżywa dziś odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej, patronki naszej parafii. To dzień, w którym miłosierny Bóg chce nam dać obfite duchowe dary odpuszczenia kar doczesnych, pod warunkiem, że będziemy w stanie łaski uświęcającej, z miłości do Niego wyrzekniemy się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjmiemy tego dnia Komunię Świętą oraz pomodlimy się w intencjach Ojca Świętego, czyli tych spraw, za które modli się on każdego dnia.
  3. Zapraszamy na koncert uwielbienia, który rozpocznie się dzisiaj 20.15, zaraz po zakończeniu Mszy o 19.30. Wielbienie poprowadzi Zespół Matula.
  4. W niedzielę 11 października w całej Polsce przeżywać będziemy XX Dzień Papieski. Tegoroczne obchody odbywać się będą pod hasłem: „Totus Tuus”. W tym dniu tradycyjnie odbywa się zbiórka pieniędzy do puszek, które będą w całości przeznczone na finansowanie programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia. Aktualnie Fundacja obejmuje opieką stypendialną 2000 uczniów i studentów.
  5. Dziękujemy różom Żywego Różańca za ofiarę pieniężną (2000 zł) złożoną jako dar ołtarza na cele duszpasterskie naszej parafii.
  6. Przypominamy, że Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie są odprawiane zaraz po zakończeniu Mszy św. o godzinie 18.00, zaś w niedziele października o 17.30.
  7. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 65 kl. C i D za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Do sprzątania kościoła prosimy w tym tygodniu mieszkańców bloku Łużycka 65 kl. E i F. Sprzątanie zaczyna się o 7.30 w sobotę.
  8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.