Ogłoszenia Duszpasterskie: 32 Niedziela Zwykła – 8 listopada 2020r.

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; we wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w środę – wspomnienie św. Marcina z Tours. Tego dnia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości; w czwartek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; w piątek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  2. Dziś o 17.30 odmówimy Różaniec za zmarłych.
  3. W związku z kolejnymi obostrzeniami sanitarnymi, w naszej świątyni może jednocześnie przebywać maksymalnie 40 osób. Prosimy o zrozumienie i dostosowanie się do zarządzeń, które mają na celu powstrzymanie pandemii COVID-19.
  4. Przypominamy o obowiązującym dekrecie Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, nakazującym ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w kościołach oraz o dyspensie od obowiązku niedzielnego i świątecznego udziału we Mszy świętej.
  5. Od przyszłej niedzieli wprowadzamy trzy dodatkowe Msze w niedziele. Chcemy, aby w ten sposób większa liczba osób mogła przeżywać Eucharystię wewnątrz naszej świątyni. Msze będą odprawiane o 00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 18.00, 19.30.
  6. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy parafian z bloku Bochenka 10 klatka 1. Sprzątanie zaczynamy w sobotę o godzinie 7.30.
  7. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy chorują, tych którzy ich leczą i im służą, a także o tych, którzy chronią nas wszystkich przed epidemią. Módlmy się także, aby ten trudny czas którego doświadczamy nie osłabił naszej wiary.
  8. Zachęcamy, abyśmy w tym trudnym czasie dołożyli wszelkich starań, by więcej się modlić. Gdy usłyszysz dzwony z naszego kościoła bijące w południe – przerwij na chwilę zajęcia domowe i odmów modlitwę Anioł Pański, zaś o 15.00, słysząc dzwony, poczuj się wezwany do odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy także do modlitwy różańcowej. Przez wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Patronki naszej parafii, możemy wyprosić, by Wszechmogący Bóg uczynił cud i uratował nas przed śmiercionośnym wirusem. My, wasi duszpasterze, życzymy Wam łaski zdrowia, sił duchowych i fizycznych, a także umocnienia wiary i nadziei.