Ogłoszenia Duszpasterskie: 1. Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020r.

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – święto św. Andrzeja, Apostoła; w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent i nowy rok liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, które są dorocznym wspomnieniem przyjścia Chrystusa na ziemię. Patronką Adwentu jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę świętą zwaną Roratami. Zgodnie z aktualnymi przepisami liturgicznymi, nie odprawia się takiej Mszy w niedziele Adwentu. Roraty będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o 17. 00 (dla dzieci) i 18.00, zaś w soboty o 7.00. W pierwszy piątek miesiąca (4 grudnia) Roraty będą odprawione o 17.00 i 18.00.
  3. Dziś na wszystkich Mszach święcimy opłatki. Będzie je można nabyć od dziś przez cały Adwent. Niechaj będą one znakiem łączności całej rodziny parafialnej podczas Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.
  4. Dziś Msze w naszym będą odprawiane o 00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 18.00, 19.30. Taki porządek Mszy będzie obowiązywał także w przyszłą niedzielę.
  5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia spowiedź będzie od godziny 6.30 do 7.30 i od 16.00 do 19.30. O 17.00 Msza św. dla dzieci (Roraty), a o 19.30 dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  6. W sobotę od godziny 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych, przynosząc im Pana Jezusa w Eucharystii. Chorych zapisujemy na listę, która jest w zakrystii.
  7. Dziękujemy mieszkańcom bloku Bochenka 10 za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku Bochenka 12 A.
  8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożych łask w codzienności życia, pokoju ducha, radości i zdrowia.