Ogłoszenia Duszpasterskie: 2. Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2020r.

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia MNP.
  2. Dziś Msze w naszym będą odprawiane o 00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 18.00, 19.30. Taki porządek Mszy będzie obowiązywał także w przyszłą niedzielę.
  3. We wtorek Msze św. będą odprawione o 00, 12.00 (w Godzinie Łaski) ,17.00, 18.00.
  4. Warto wiedzieć, że Godzina Łaski nawiązuje do objawień Matki Bożej w Montichiari-Fontanelle, niewielkim miasteczku w północnej Italii, u podnóża Alp, 20 km od Brescii. Działo się to w latach 1946-47. Objawienia są zatwierdzone przez Kościół. Matka Boża objawiała się wielokrotnie Pierinie Gilli, pielęgniarce z miejscowego szpitala. W jednym z objawień powiedziała:  „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
  5. Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o 17. 00 (dla dzieci) i 18.00, zaś w soboty o 7.00.
  6. Dziękujemy mieszkańcom bloku Bochenka 12 A za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku Bochenka 12B.
  7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożych łask w codzienności życia, pokoju ducha, radości i zdrowia.