Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 04 kwietnia 2021

KALENDARZ LITURGICZNY:

Dziś wraz z całym Kościołem Powszechnym obchodzimy radosną uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. W imieniu duszpasterzy naszej Parafii pragniemy życzyć Wam, aby Zmartwychwstały Pan, przemieniał Wasze życie i wnosił w nie nadzieję na pokonanie tego co złe i słabe.  Oby radość płynąca z pustego Grobu ożywiała w nas i wszystkich ludziach dobrej woli postawę miłości i przebaczenia.
O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory kończące Święte Triduum Paschalne.
Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – Msze święte o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 18.00, 19.30. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Uniwersytetu Św. Jana Pawła II w Krakowie. Kancelaria będzie nieczynna.

 

SPRAWY BIEŻĄCE:

 1. Dziękujemy Panu Bogu za czas Świętego Triduum Paschalnego. Słowa wdzięczności kierujemy do tych wszystkich, którzy przyczynili się do godnego przeżycia tych dni. Dziękuję Księżom za posługę sakramentalną, głoszone Słowo Boże i przygotowanie dekoracji w kościele, s. Ricie augustiance za pomoc w sprzątaniu ołtarza głównego. Słowa wdzięczności kieruję do p. Kościelnego Sławomira i p. Organisty Dariusza oraz Domowego Kościoła. Dziękuję Służbie Liturgicznej Ołtarza za asysty oraz młodzieży oazowej za śpiew i upiększenie liturgii. Dziękuję tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżycia Triduum. Bardzo dziękuję za udział w liturgii, pomimo ograniczeń tym, którzy uczestniczyli w niej na zewnątrz świątyni z powodu obostrzeń sanitarnych.
 2. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele podczas liturgii może przebywać maksymalnie 30 osób. Prosimy o zachowywanie dystansu między sobą i dezynfekcję rąk oraz zasłanianie ust i nosa maseczkami.
 3. W piątek ze względu na uroczysty charakter oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 10. kwietnia od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.
 5. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Podedworze 8 za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców z  bloku  przy ul. Podedworze 10. Sprzątanie zaczyna się o 7.30 w sobotę.
 6. Dziękujemy Różą Różańcowym za Dar Ołtarza złożony z okazji Wielkiego Czwartku na potrzeby Parafii.
 7. W przyszłą niedzielę Msze Święte odprawimy tak jak dziś o godz.7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 18.00, 19.30.
 8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej.
 9. W minionym tygodniu do Wieczności odeszła:
  Krystyna Kalicka
  Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…