Ogłoszenia Duszpasterskie: 3. Niedziela Wielkanocna – 18 kwietnia 2021

KALENDARZ LITURGICZNY:

 1. Dziś Niedziela Biblijna, rozpoczynająca 13. Tydzień Biblijny,  którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Zachęcamy, aby pochylić się osobiście nad lekturą Pisma Świętego.
 2. Piątek – Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

SPRAWY BIEŻĄCE:

 1. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele podczas liturgii może przebywać maksymalnie 30 osób. Prosimy o zachowywanie dystansu między sobą i dezynfekcję rąk oraz zasłanianie ust i nosa maseczkami.
 2. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Podedworze 12 za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców z  bloku  przy ul. Podedworze 20A. Sprzątanie zaczyna się o 7.30 w sobotę.
 3. OD DZISIEJSZEJ NIEDZIELI MSZE ŚWIĘTE ODPRAWIAMY
  O GODZ. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00, 19.30.
 4. OD PONIEDZIAŁKU 19.04. ULEGNĄ ZMIANIE GODZINY URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ. Kancelaria będzie czynna: poniedziałek i czwartek od 19.00 do 19.30, sobota od 7.30 do 8.30. W sprawach małżeńskich i pogrzebach prosimy najpierw o kontakt telefoniczny / numer telefonu 736 856 560/.
 5. W środę uległy awarii dzwony. Jesteśmy w trakcie usuwania usterki. Mamy nadzieję, że w tym tygodniu już usłyszymy ich dźwięk.
 6. Spotkania dla kandydatów na ministrantów w poniedziałek o godz. 16.30.
 7. Wspólnota oazowa zaprasza młodzież na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 19.00.
 8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej.
 9. W minionym tygodniu do Wieczności odeszli:
  + Czesława Sum
  + Ryszard Sadowski
  + Cecylia Pawlik
  Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…