Ogłoszenia Duszpasterskie: 4. Niedziela Wielkanocna – 25 kwietnia 2021

KALENDARZ LITURGICZNY:

 1. Dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich realizujących drogę powołania kapłańskiego lub zakonnego, tych którzy przygotowują się do święceń diakonatu i prezbiteratu oraz wszystkich rozeznających drogę powołania.
 2. Środa – Wspomnienie Bł. Hanny Chrzanowskiej. Jej relikwie znajdują się w naszym kościele.
 3. Czwartek –  Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W tym dniu rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Św. Stanisława Biskupa i Męczennika.
 4. Sobota – Wspomnienie Św. Józefa, Rzemieślnika.

SPRAWY BIEŻĄCE:

 1. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele podczas liturgii może przebywać maksymalnie 30 osób. Prosimy o zachowywanie dystansu między sobą i dezynfekcję rąk oraz zasłanianie ust i nosa maseczkami.
 2. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Podedworze 20A za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców z  bloku  przy ul. Spółdzielców 12. Sprzątanie zaczyna się o 7.30 w sobotę.
 3. Msze święte w niedziele odprawiamy o godz.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00, 19.30.
 4. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.
 5. Również w sobotę rozpoczęcie nabożeństw majowych, które będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30.
 6. Archidiecezjalna Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego, kształcąca od wielu lat muzyków, w tym organistów dla naszej Archidiecezji zachęca dzieci, młodzież i dorosłych (w wieku 6-23 lat) do podjęcia nauki w nowym roku szkolnym 2021/2022. Zapraszamy wszystkich obdarzonych predyspozycjami muzycznymi, a szczególnie tych, którzy chcieliby w przyszłości być organistami i animatorami muzyki w kościele. Nauka w szkole II stopnia jest bezpłatna. Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie oraz na stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły.
 7. Spotkania dla kandydatów na ministrantów w poniedziałek o godz. 16.30.
 8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej.
 9. W minionym tygodniu do Wieczności odszedł:
  +Andrzej Chrzanowski
  Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…