Ogłoszenia duszpasterskie: 10. Niedziela zwykła – 06. czerwca 2021

KALENDARZ LITURGICZNY:

 1. Dziś I Niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Poniedziałek – Wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, kapłanów i męczenników.
 3. Wtorek – Wspomnienie Św. Jadwigi, królowej.
 4. Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Sobota – Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Maryi.

SPRAWY BIEŻĄCE:

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek przed kościołem Fundacji Agape – osób niepełnosprawnych na rekolekcje wakacyjne.
 2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30. W czasie Oktawy Bożego Ciała prosimy o zaangażowanie się w niesienie feretronów lub chorągwi czy baldachimu.
 3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas VIII w kościele.
 4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na zakończenie Mszy Świętej wieczornej poświęcenie wianków.
 5. Próba liturgiczna dla kandydatów do Bierzmowania w czwartek o godz. 20.00 w kościele.
 6. W przyszłą sobotę o godz. 11.00 Ks. Infułat Stanisław Olszówka udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas VIII. Spowiedź święta dla kandydatów do Bierzmowania i ich bliskich w piątek o godz. 16.30.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00 Msza Święta, następnie różaniec połączony z procesją.
 8. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Spółdzielców 15 za pomoc w sprzątaniu świątyni oraz ofiary na kwiaty W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców bloku przy ul. Spółdzielców 17. Sprzątanie zaczyna się w sobotę o godz. 7.30.
 9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Włoch, która odbędzie się od 9 do 18 lipca. W programie m.in. zwiedzanie Asyżu, Cascii, San Giovani Rotondo, Lanciano, Manopello, Rzymu i Padwy. Szczegółowe informacje na stronie www.waj-absolwent.blogspot.com.
 10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej.