Ogłoszenia duszpasterskie: 13. Niedziela zwykła – 27. czerwca 2021

KALENDARZ LITURGICZNY:

 1. Poniedziałek – Wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
 2. Czwartek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 3. Piątek – I Piątek miesiąca. Spowiedź święta rano od 6.30 do 7.00 i od 17.00 do 18.00. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00 i 18.00.
 4. Sobota – Święto Św. Tomasza Apostoła. Jest to I Sobota miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

SPRAWY BIEŻĄCE:

 1. Od dziś na czas wakacji zmienia się porządek Mszy świętych  w niedzielę. Msze Święte będziemy odprawiać o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 19.30. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.00.
 2. Dziś zgodnie z prośbą Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego przeprowadzana jest zbiórka do puszek przed kościołem na pogorzelców z Nowej Białej. Niech nasz dar serca będzie wyrazem miłości do Chrystusa w drugim człowieku.
 3. W poniedziałek i we wtorek przypadają Imienin Ks. Proboszcza Ireneusza oraz Piotra, których polecamy modlitwie wiernych.
 4. Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Krakowskiej Ks. Abp Marek Jędraszewski zwolnił z obowiązków wikariusza naszej Parafii Ks. Pawła Ostwalda i mianował Go wikariuszem w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach. Dziękujemy za Jego czteroletnią prace w naszej Wspólnocie i życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze w Myślenicach.
 5. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 6. W czasie wakacji czwartkowa wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do godz. 19.00.
 7. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Białoruskiej 6 za pomoc w sprzątaniu świątyni oraz ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców bloku przy ul. Białoruskiej 8. Sprzątanie zaczyna się w sobotę o godz. 7.30.
 8. Fundacja Agape, która zbierała datki na wakacyjny wyjazd osób niepełnosprawnych dziękuje za przekazane pieniądze w wysokości 6305 zł.
 9. Wszystkim, którzy udają się na urlopy, wakacje oraz tym, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: Bożego błogosławieństwa  i opieki Matki Bożej Różańcowej.
 10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
  śp. Zbigniewa Wilka
  Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…