Ogłoszenia duszpasterskie: 15. Niedziela zwykła – 11 lipca 2021

KALENDARZ LITURGICZNY:

 1. Poniedziałek–Wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
 2. Wtorek – Wspomnienie Św. Pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta.
 3. Środa – Wspomnienie Św. Kamila de Lellis, kapłana.
 4. Czwartek – Wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
 5. Piątek – Wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel.

SPRAWY BIEŻĄCE:

 1. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze Święte w niedziele odprawiamy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 19.30. Nie ma Mszy Świętej o godz. 13.00.
 2. W czasie wakacji czwartkowa wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwać do godz. 19.00.
 3. We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 Msza Święta, następnie różaniec i procesja z figurą Matki Bożej. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.
 4. W ramach przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w najbliższą sobotę rozpoczniemy nowennę przed tą uroczystością. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe. Takie nabożeństwo będzie w każdą sobotę do uroczystości beatyfikacji.
 5. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Białoruskiej 10 za pomoc w sprzątaniu świątyni oraz ofiary na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców bloku przy ul. Włoskiej 12. Sprzątanie zaczyna się w sobotę o godz. 7.30.
 6. Zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego /sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery. Zbiórka będzie miała miejsce od poniedziałku do czwartku 15 lipca włącznie do godz. 10.00. Niepotrzebne rzeczy prosimy przynosić na trawnik obok garażu za plebanią. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy.
 7. Wszystkim, którzy udają się na urlopy, wakacje oraz tym, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: Bożego błogosławieństwa  i opieki Matki Bożej Różańcowej.
 8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
  śp. Anielę Polańską
  Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…