Ogłoszenia duszpasterskie: 16. Niedziela zwykła – 18 lipca 2021

KALENDARZ LITURGICZNY:

1. Wtorek – Wspomnienie Bł. Czesława, kapłana.
  2. Środa – Wspomnienie Św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i doktora Kościoła.
  3. Czwartek – Święto Św. Marii Magdaleny.
  4. Piątek – Święto Św. Brygidy zakonnicy, Patronki Europy.
  5. Sobota – Wspomnienie Św. Kingi, dziewicy.

SPRAWY BIEŻĄCE:

1. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze Święte w niedziele odprawiamy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 19.30. Nie ma Mszy Świętej  o godz. 13.00.
  2. W czasie wakacji czwartkowa wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwać do godz. 19.00.
  3. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona Kierowców i Podróżujących. Po każdej Mszy świętej błogosławienie pojazdów mechanicznych. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska.
  4. W ramach przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w najbliższą sobotę nowenna przed tą uroczystością. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe.
  5. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców bloku przy ul. Włoskiej 17. Sprzątanie zaczyna się w sobotę o godz. 7.30.
  6. Wszystkim, którzy udają się na urlopy, wakacje oraz tym, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: Bożego błogosławieństwa  i opieki Matki Bożej Różańcowej.