Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15. sierpnia 2021

KALENDARZ LITURGICZNY:

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny.
  2. Poniedziałek – Wspomnienie Św. Rocha, patrona w czasie epidemii i chorób zakaźnych.
  3. Wtorek – Święto Św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej.
  4. Piątek – Wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  5. Sobota – Wspomnienie Św. Piusa X, papieża.

SPRAWY BIEŻĄCE:

1. Dziś w uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny poświęcenie ziół i kwiatów na zakończenie każdej Mszy Świętej.
  2. W ramach przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w najbliższą sobotę nowenna przed tą uroczystością. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe.
  3. W najbliższą sobotę zapraszamy  na Mszę Świętą o godz. 18.00, podczas której będziemy dziękować Ks. Pawłowi Ostwaldowi za  cztery lata Jego posługi w naszej Parafii.
  4. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Łużyckiej 45 za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 47. Sprzątanie zaczyna się w sobotę o godz. 7.30.
  5. W tym tygodniu kancelaria parafialna nieczynna. W sprawach pilnych prosimy dzwonić na numer dyżurny /736 856 560/.
  6. Wszystkim, którzy udają się na urlopy, wakacje oraz tym, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: Bożego błogosławieństwa  i opieki Matki Bożej Różańcowej.
  7. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
    + Marię Czubę
    + Władysławę Szambelan
    Polećmy Je Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….