Ogłoszenia Duszpasterskie: 21. Niedziela Zwykła – 22. sierpnia 2021

KALENDARZ LITURGICZNY:

 1. Wtorek – Święto Św. Bartłomieja, Apostoła.
 2. Czwartek – Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej.
 3. Piątek – Wspomnienie Św. Moniki.
 4. Sobota – Wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

SPRAWY BIEŻĄCE:

 1. W ramach przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w najbliższą sobotę nowenna przed tą uroczystością. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną. Słowo Boże wygłosi Benedykt Pączka, kapucyn. Po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiarę na budowę pierwszej w Afryce szkoły muzycznej (czyli African Music School), którą założył on w Republice Środkowej Afryki. Razem z nim będzie troje dzieci, uczniów tej szkoły, które zagrają koncert pt. „Zamiast broni instrumenty”. Koncert odbędzie się w naszym kościele o godz. 20.30. Zapraszamy do obecności i ofiarności.
 3. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Łużyckiej 47 za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 49. Sprzątanie zaczyna się w sobotę o godz. 7.30.
 4. Wszystkim, którzy udają się na urlopy, wakacje oraz tym, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: Bożego błogosławieństwa  i opieki Matki Bożej Różańcowej.
 5. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
  + Wiesławę Gutwińską
  + Marię Danutę Moskal
  + Oskara Wojnarowskiego
  Polećmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….