Ogłoszenia Duszpasterskie: 22. Niedziela Zwykła – 29. sierpnia 2021

KALENDARZ LITURGICZNY:

 1. Piątek – Wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

SPRAWY BIEŻĄCE:

 1. Dzisiaj, na mocy postanowienia papieża Franciszka, obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.
 2. Witamy w naszej Wspólnocie Wikariusza Bartosza Zaborowskiego, który decyzją arcybiskupa Marka Jędraszewskiego będzie pełnił posługę duszpasterską w naszej Parafii. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
 3. W naszej Parafii przeżywamy Niedzielę Misyjną. Słowo Boże głosi Benedykt Pączka, kapucyn. Po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiarę na budowę pierwszej w Afryce szkoły muzycznej (czyli African Music School), którą założył on w Republice Środkowej Afryki. Razem z nim będą dzieci, uczniowie tej szkoły, które zagrają koncert pt. „Zamiast broni instrumenty”. Koncert odbędzie się w naszym kościele dzisiaj o godz. 20.30. Zapraszamy do obecności i ofiarności.
 4. We wtorek sierpnia zapraszamy całą społeczność Szkoły nr 27 na Mszę świętą na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 17.00 Msza św. dla klas I- IV, a o godz. 18.00 klasy dla klas V-VIII.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 6.30 do 7.00 i od 16.00 do 18.00. Msze Święte o godz. 7.00, 16.30 i 18.00.
 6. W sobotę, od godz. 9.00, kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Zapisy chorych w zakrystii.
 7. W ramach przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w najbliższą sobotę nowenna przed tą uroczystością. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe.
 8. W przyszłą niedzielę Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Ze względu na pandemię, nie organizujemy wspólnego wyjazdu. Program uroczystości w Kalwarii Zebrzydowskiej: o godz. 9.00 przy stacji „U Piłata” rozpocznie się Droga Krzyżowa, a o godz. 11.30 Msza Święta przy ołtarzu polowym pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Abp Marka Jędraszewskiego.
 9. W niedzielę 5 września w parafiach Archidiecezji Krakowskiej będzie przeprowadzona  zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym.
 10. Są wolne intencje mszalne od tego tygodnia rano. Zainteresowanych prosimy o podejście do zakrystii.
 11. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy Łużyckiej 49 za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Podedworze 2. Sprzątanie zaczyna się w sobotę o godz. 7.30.
 12. Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.