Ogłoszenia Duszpasterskie: 24. Niedziela Zwykła – 12. września 2021

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałekwspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; we wtorekświęto Podwyższenia Krzyża Świętego; w środęwspomnienie Matki Bożej Bolesnej; w czwartekwspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w sobotę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
  2. W poniedziałek (13 września) kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O 18.00 Msza święta z kazaniem, po niej Różaniec i procesja wokół kościoła. Na procesję prosimy przynieść świece.
  3. Stowarzyszenie Mayday, działające przy naszej parafii i zajmujące się wydawaniem żywności osobom ubogim, zaprasza do współpracy w wolontariacie. Działalność wolontaryjna daje dużo satysfakcji i radości. Dyżury w poniedziałki i czwartki  od 16.30 do 18.30. Zapraszamy.
  4. We wtorek (14 września) zebranie z rodzicami dzieci z klas III w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii świętej. Zebranie odbędzie się w kościele o godzinie 19.00.
  5. W przyszłą niedzielę, na Mszy o godzinie 10.00, uczniowie klas V będą odchodzić rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla nich będzie w piątek i sobotę od 17.30.
  6. Doroczne uroczystości w sanktuarium mogilskim, ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego, odbędą się od 14 do 21 września. Suma odpustowa w główny dzień odpustu 21 września będzie odprawiona o godzinie 11.00.
  7. Zespół muzyczny Cantate Rosariae, oprawiający muzycznie niedzielne Msze o 19.30, zaprasza tych, którzy śpiewem lub grą na instrumencie muzycznym chcieliby wielbić Pana Boga. Zainteresowani proszeni są o kontakt z ks. Piotrem
  8. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy Podedworze 4 za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Podedworze 6. Sprzątanie zaczyna się w sobotę o godz. 7.30.
  9. Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.