Ogłoszenia Duszpasterskie: 25. Niedziela Zwykła – 19. września 2021

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Haasanga i Towarzyszy; we wtorek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; w czwartekwspomnienie św.  św. O. Pio, prezbitera.
  2. W najbliższą niedzielę (26 września) obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość do złożenia ofiary do puszek, która zostanie  przeznaczona na inicjatywy duszpasterskie podejmowana dla młodzieży w naszej parafii.
  3. Już dziś informujemy, że w dniu odpustu parafialnego, czyli w niedzielę 3 października, Msze święte będą odprawiane w zmienionym porządku:  o godz. 00, 8.30, 10.00, 12.00 (suma odpustowa) 18.00 i 19.30. Nie ma Mszy o 11.30 i 13.00, zamiast nich jest jedna o 12.00.
  4. Zapraszamy też na czuwanie modlitewne w wigilię odpustu parafialnego, czyli w sobotę 2 października. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta, a zaraz po niej Różaniec (tajemnice radosne). Od 19.40 do 20.15 będzie przerwa z poczęstunkiem. O 20.15 Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny. O 21.00 – Apel Jasnogórski i zakończenie czuwania modlitewnego.
  5. Stowarzyszenie Mayday, działające przy naszej parafii i zajmujące się wydawaniem żywności osobom ubogim, zaprasza do współpracy w wolontariacie. Działalność wolontaryjna daje dużo satysfakcji i radości. Dyżury w poniedziałki i czwartki  od 16.30 do 18.30.
  6. Zachęcamy dzieci i młodzież do włączenia się w oazę i scholę. Działalność tych wspólnot służy twórczemu rozwijaniu talentów, budowaniu dobrych relacji z rówieśnikami, a nade wszystko dojrzewaniu żywej wiary. Spotkania odbywają się w piątki: Oaza Dzieci Bożych spotyka się o 17:00, Schola o 17:30, a młodzież oazowa o 19:00. Więcej informacji u ks. Bartosza, opiekuna grup. 
  7. Zespół muzyczny Cantate Rosariae, oprawiający muzycznie niedzielne Msze o 19.30, zaprasza tych, którzy śpiewem lub grą na instrumencie muzycznym chcieliby wielbić Pana Boga. Zainteresowani proszeni są o kontakt z ks. Piotrem
  8. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy Podedworze 6 za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Podedworze 8. Sprzątanie zaczyna się w sobotę o godz. 7.30.
  9. Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.