Ogłoszenia Duszpasterskie: 26. Niedziela Zwykła – 26. września 2021

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana; we wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika; w środę – święto św. archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w czwartek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w sobotę – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
 2. Zgodnie z decyzją abp. Marka Jędraszewskiego dziś w naszej archidiecezji obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszek, która zostanie przeznaczona na inicjatywy duszpasterskie podejmowane dla młodzieży w naszej parafii.
 3. W pierwszy piątek miesiąca (2 października) kapłani będą spowiadać od 30 do 7.30 oraz od 16.00 do 18.00. O 16.30 – Msza św. dla dzieci. W sobotę od godziny 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych zanosząc im Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 4. W październiku nabożeństwa różańcowe będą odprawiane od poniedziałku do soboty o 15. W niedzielę Różaniec również będzie o 17.15.
 5. Przypominamy, że w dniu odpustu parafialnego, czyli w następną niedzielę 3 października, Msze święte będą odprawiane w zmienionym porządku: o godz. 00, 8.30, 10.00, 12.00 (suma odpustowa) 18.00 i 19.30. Nie ma Mszy o 11.30 i 13.00, zamiast nich jest jedna o 12.00. Sumę odpustową odprawi oraz wygłosi kazanie ks. dr Krzysztof Wilk, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Prokocimiu Nowym.
 6. Zapraszamy na czuwanie modlitewne w wigilię odpustu parafialnego, czyli w sobotę 2 października. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta, a zaraz po niej Różaniec (tajemnice radosne). Od 19.40 do 20.15 będzie przerwa z poczęstunkiem w sali domu parafialnego. O 20.15 Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny. O 21.00 – Apel Jasnogórski i zakończenie czuwania modlitewnego.
 7. Do końca września trwają zapisy do bierzmowania dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Uczniowie ze szkoły nr 27 zapisują się u katechetów, a uczniowie z innych szkół dokonują zapisu w kancelarii parafialnej.
 8. Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 odbędzie się w piątek (1 października) o godz. 19:00 w kościele. W ramach spotkania będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi i Komunii św. 
 9. Zachęcamy dzieci i młodzież do włączenia się w działalność oazy i scholii. Spotkania odbywają się w piątki: Oaza Dzieci Bożych o 17:00, Schola o 17:30, a oaza młodzieżowa o 19:00.
 10. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy Podedworze 8 za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Podedworze 10. Sprzątanie zaczyna się w sobotę o godz. 7.30.
 11. Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.