Ogłoszenia Duszpasterskie: 27. niedziela zwykła – 3 października 2021 roku

  1. Przeżywamy dziś odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej, patronki naszej parafii. To dzień, w którym miłosierny Bóg chce nam dać obfite duchowe dary odpustu kar doczesnych, pod warunkiem, że będziemy w stanie łaski uświęcającej, z miłości do Niego wyrzekniemy się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjmiemy tego dnia Komunię Świętą oraz pomodlimy się w intencjach Ojca Świętego, czyli tych spraw, za które modli się On każdego dnia.
  2. Dziś, jak w każdy dzień października, o 17.15 Nabożeństwo Różańcowe. Również dzisiaj, zaraz po Mszy o 19.30, czyli ok 20.15 rozpocznie się Różaniec w intencji naszej Parafii, oprawiony pieśniami Maryjnymi.
  3. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; we wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej; w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; w sobotę – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
  4. W najbliższy wtorek na Mszy o 18.00 będzie poświęcenie różańców dla uczniów i uczennic z klasy III A.
  5. Również we wtorek o godzinie 19.00 w kościele będzie spotkanie katechetyczne dla kandydatów do bierzmowania z klas VII.
  6. W następną niedzielę, pod hasłem: „ Nie lękajcie się”, będzie obchodzony w całej Polsce XXI Dzień Papieski.
  7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie, która odbędzie  się od 15 do 23 października.
  8. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy Podedworze 10 za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Podedworze 12. Sprzątanie zaczyna się w sobotę o godz. 7.30.
  9. Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.