Ogłoszenia Duszpasterskie: 29. niedziela zwykła – 17 października 2021 roku

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia; w środę  – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa; w piątek – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego.
  2. Dziś, jak w każdy dzień października, o godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe.
  3. W wtorek (19 października) na Mszy o godz. 18.00 będzie poświęcenie różańców dla uczniów i uczennic z klasy III C i D.
  4. W naszej parafii tworzy się kolejny krąg Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które czują potrzebę pogłębienia wiary, rozwoju relacji małżeńskiej i rodzinnej, a także nawiązania nowych znajomości i przyjaźni z podobnymi sobie ludźmi. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę 24 października po Mszy św. o godzinie 11.30 w salce parafialnej.
  5. W następną niedzielę w uroczysty sposób wprowadzimy do naszej świątyni na stałe relikwie św. Rity. Żyła ona na przełomie XIV i XV wieku. Urodziła się w 1380 roku, zmarła w 1457. Święta Rita jest patronką od spraw beznadziejnych – szczególnie takich, które z ludzkiego punktu widzenia wydają się niemożliwe do rozwiązania. Przez jej wstawiennictwo możesz powierzyć Bogu największe ciężary swojego życia. Każdego 22. dnia miesiąca będziemy przez jej wstawiennictwo polecać Panu Bogu nasze prośby.
  6. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Podedworze 20 A za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiarę na kwiaty do kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużycka 93. Sprzątanie zaczyna się w sobotę o godz. 7.30.
  7. Z duszpasterską troską przypominamy, że każdy, kto przyjmuje Pana Jezusa na dłoń powinien pamiętać o odpowiedniej postawie i ułożeniu rąk. Komunię Świętą należy przyjmować na stojąco na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą, a następnie, stojąc przed kapłanem, prawą ręką włożyć Hostię do ust. W żadnym wypadku nie wolno odchodzić z Nią na dłoni.
  8. Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.