Ogłoszenia Duszpasterskie: 31. niedziela zwykła – 31 października 2021 roku

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – uroczystość Wszystkich Świętych; we wtorek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Dzień Zaduszny; w czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
 2. Jutro, w uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w naszym kościele będą odprawiane w takich godzinach, jak w każdą niedzielę. Tego dnia o 17.30 odmówimy Różaniec za zmarłych.
 3. W Dzień Zaduszny (2 listopada) Msze św. o 7.00, 8.00, 9.00, 17.00, 18.00. Msza wieczorna o 18.00 będzie połączona z procesją wewnątrz kościoła i modlitwami za zmarłych.
 4. W dniu 1 i 2 listopada można zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów w te dni należy nawiedzić kościół lub kaplicę publiczną, w tym czasie odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga, a także wypełnić inne warunki, czyli: mieć stan łaski uświęcającej, z miłości do Boga wyrzec się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się według intencji Ojca Świętego. Odpust można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.
 5. Jako ludzie wierzący, pamiętajmy, że najlepszą pomocą dla zmarłych jest modlitwa i ofiarowana za nich Komunia Święta przyjęta podczas Mszy świętej. Kwiaty i znicze na grobie są dowodem miłości i pamięci o bliskich zmarłych, jednak bez modlitwy do Boga nie przyniosą zmarłym żadnej pomocy duchowej.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 6.30 do 7.00 i od 16.00 do 18.00. Msze Święte o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. Po Mszy św. o 16.30 rozdanie nagród dla dzieci, które gorliwie uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych.
 7. W sobotę (6 listopada), z racji pierwszej soboty miesiąca, kapłani będą od godziny 9.00 odwiedzać chorych, przynosząc im Pana Jezusa w Komunii Świętej. Proszę zapisywać ich na listę, która jest w zakrystii.
 8. Serdecznie zapraszamy chłopców ze szkoły podstawowej, którzy chcieliby się włączyć do Służby Liturgicznej w naszej parafii na spotkanie dla kandydatów na ministrantów w czwartek o godz. 17:00.
 9. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 8 w I piątek miesiąca o godz. 19:00.
 10. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Bochenka 9. Sprzątanie zaczyna się w sobotę o godz. 7.30.
 11. Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.