Ogłoszenia Duszpasterskie: 32. niedziela zwykła – 7 listopada 2021 roku

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. We wtorek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; w piątek – wspomnienie św Jozafata, biskupa i męczennika; w sobotę – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników.
 2. Dzisiaj o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych.
 3. Serdecznie zapraszamy chłopców ze szkoły podstawowej, którzy chcieliby włączyć się do Służby Liturgicznej w naszej parafii na spotkanie dla kandydatów na ministrantów w czwartek o godz. 17:00.
 4. W czwartek Narodowe Święto Niepodległości. O 18.00 będzie odprawiona Msza św. w Intencji Ojczyzny. Niech tego dnia każdy z nas pomodli się za naszą Ojczyznę – prosząc Wszechmogącego Boga o pokój i pomyślność dla Niej.
 5. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy Bochenka 10, klatka chodowa nr 1.
 6. Komunikat Kurii Metropolitalnej w Krakowie:
  W niedzielę 14 listopada po raz piąty będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Marka „Ubogich zawsze macie u siebie”.
  W ramach Światowego Dnia Ubogich, od 12 do 14 listopada odbędą się w Krakowie, w kilku punktach miasta wydarzenia towarzyszące: porady prawne i psychologiczne, specjalistyczna pomoc medyczna, warsztaty tematyczne. O szczegółach tych inicjatyw można się dowiedzieć z plakatów, które są zamieszczone w gablocie ogłoszeń.
  Jednocześnie arcybiskup Marek Jędraszewski apeluje, aby w ramach V Światowego Dnia Ubogich, w niedzielę 14 listopada w całej archidiecezji, we wszystkich kaplicach i kościołach parafialnych, przeprowadzić zbiórkę do skarbon. Połowa zebranych pieniędzy pozostanie do wykorzystania przez parafialne zespoły charytatywne i inicjatywy miłosierdzia Druga część wspomoże potrzebujących w czasie wydarzeń centralnych w Krakowie.
 7. Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej