Ogłoszenia Duszpasterskie: 33. niedziela zwykła – 14 listopada 2021 roku

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W środę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej; w czwartek wspomnienie błog. Karoliny Kózkówny; w sobotę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. W przyszłą niedzielę – ostatnia niedziela Roku Kościelnego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  2. Dzisiaj o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych.
  3. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy Bochenka 10, klatka schodowa nr 2.
  4. Dziś po raz piąty obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Marka: „Ubogich zawsze macie u siebie”.
    Arcybiskup Marek Jędraszewski apeluje, aby w ramach Światowego Dnia Ubogich, w niedzielę 14 listopada, w całej archidiecezji, we wszystkich kaplicach i kościołach parafialnych, przeprowadzić zbiórkę do skarbon. Połowa zebranych pieniędzy pozostanie do wykorzystania przez parafialne zespoły charytatywne i inicjatywy miłosierdzia. Druga część wspomoże potrzebujących w czasie wydarzeń centralnych w Krakowie.
  5. Przy okazji Światowego Dnia Ubogich chcemy przypomnieć, że przy naszej parafii działa Stowarzyszenie Mayday, które zajmuje się wydawaniem pełnowartościowej żywności krótkoterminowej, pozyskanej z marketów. Stowarzyszenie liczy obecnie 15 osób. Co tydzień w ramach programu FEAD wydawana jest pomoc żywnościowa dla 75 osób. Od 1 stycznia 2021 do 10 listopada 2021 roku wydano ok. 73 tony żywności. Każdy, kto chciałby włączyć się wolontaryjnie w działalność tej grupy proszony jest o kontakt z ks. Januszem.
  6. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o włączenie się do akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez uczniów XV LO w Krakowie i parafię Matki Bożej Dobrej Rady w Prokocimiu Starym. Odbędzie się ona jutro (15 listopada) w godz. od 9 do 12. Na parkingu parafialnym przy kościele MB Dobrej Rady będzie czekał ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W imieniu potrzebujących tego drogocennego leku, jakim jest krew, zapraszamy krwiodawców oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby po raz pierwszy oddać krew. Jeżeli z różnych przyczyn ktoś nie może osobiście oddać krwi, prosimy o przekazanie tej informacji komuś, kto mógłby nas wspomóc. Do udziału w tej akcji, która służy ratowaniu ludzkiego życia, gorąco zachęca też nasz proboszcz, ks. Ireneusz Okarmus, który w ciągu ostatniego roku, zmagając się z ciężką chorobą, wielokrotnie musiał mieć przetaczaną krew. Jest jego wolą, aby zebrana krew, która jest najcenniejszym darem człowieka dla człowieka, była jego wyrazem wdzięczności za uratowanie życia.
  7. Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.