Ogłoszenia Duszpasterskie: 1 Niedziela Adwentu 28 listopada 2021r.

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. We wtorek – święto św. Andrzeja Apostoła; w piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
  2. Dzisiaj rozpoczynają się Adwent i nowy rok liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, które są dorocznym wspomnieniem przyjścia Chrystusa na ziemię. Patronką Adwentu jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę świętą zwaną Zgodnie z aktualnymi przepisami liturgicznymi, nie odprawia się takiej Mszy w niedziele Adwentu. Roraty będziemy odprawiać od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00. W pierwszy piątek miesiąca (3 grudnia) Roraty wyjątkowo będą odprawione o 16.30.
  3. Zapraszamy na parafialne rekolekcje adwentowe, pod hasłem: „Święci chcą Ci pomóc”. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w każdą sobotę Adwentu na Mszy o godzinie 18.00.
  4. Dziś na wszystkich Mszach święcimy opłatki. Będzie je można nabyć w zakrystii od dziś we wszystkie niedziele Adwentu. Niechaj będą one znakiem łączności całej rodziny parafialnej podczas Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 6.30 do 7.00 i od 16.00 do 18.00. Msze Święte o godz. 7.00,16.30 i 18.00.
  6. W piątek o godz. 19:00 spotkanie młodzieży klas 8 przygotowującej się do bierzmowania.
  7. W sobotę (4 grudnia), z racji pierwszej soboty miesiąca, kapłani będą od godziny 9.00 odwiedzać chorych, przynosząc im Pana Jezusa w Komunii Świętej. Proszę zapisywać ich na listę, która jest w zakrystii.
  8. W sobotę wieczorem Czuwanie Adwentowe: godz. 18:00 – Msza św., godz. 19:00 – Różaniec wynagradzający, godz. 19:45 – adoracja  Najświętszego Sakramentu z pieśniami adwentowymi
  9. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian z bloku przy ul. Bochenka 14 – kl. I
  10. Wszystkim, którzy będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.