Ogłoszenia Duszpasterskie: 2 Niedziela Adwentu 5 grudnia 2021r.

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. We wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; we środę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia MNP.
  2. We środę Msze św. będą odprawione o 00, 12.00 (w Godzinie Łaski), 18.00. O godz. 11:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość Spowiedzi świętej.
  3. Warto wiedzieć, że Godzina Łaski nawiązuje do objawień Matki Bożej w Montichiari-Fontanelle, niewielkim miasteczku w północnej Italii, u podnóża Alp, 20 km od Brescii. Działo się to w latach 1946-47. Objawienia są zatwierdzone przez Kościół. Matka Boża objawiała się wielokrotnie Pierinie Gilli, pielęgniarce z miejscowego szpitala. W jednym z objawień powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
  4. Roraty odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 18. 00.
  5. Zapraszamy na parafialne rekolekcje adwentowe, pod hasłem: “Święci chcą Ci pomóc”. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w każdą sobotę Adwentu na Mszy o godzinie 18.00.
  6. Od dziś przez następne niedziele Adwentu młodzież oazowa i służba liturgiczna będą tworzyć przed kościołem kiermasz świąteczny. Dziś do nabycia opłatki, świece i sianko na stół wigilijny, a w kolejne niedziele także ozdoby choinkowe. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii, a zwłaszcza na wyjazdy zimowe i rekolekcje wakacyjne.
  7. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Bochenka 14 kl. nr 1 za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Bochenka 14 kl. nr 2.
  8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożych łask w codzienności życia, pokoju ducha, radości i zdrowia.
  9. Dziś o godz. 20:15 Adoracja Adwentowa do godz. 21:00 w oprawie naszego zespołu muzycznego.
  10.