Ogłoszenia Duszpasterskie: 3 Niedziela Adwentu 12 grudnia 2021r.

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. We wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  2. W następną niedzielę (19 grudnia) przeprowadzimy zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. W przedsionku kościoła będą wystawione kosze, do których będzie można składać artykuły żywnościowe. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby w naszej wspólnocie parafialnej nikt nie cierpiał niedostatku w czasie świąt Bożego Narodzenia.
  3. Roraty odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 18.0. Dzieci zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątka Z uwagi na sytuację związaną z pandemią, prosimy rodziców dzieci szkolnych, uczestniczących w Roratach, aby wyposażyli je w maseczki ochronne.
  4. W sobotę (18 grudnia) odbędzie się parafialna spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia. Kapłani będą spowiadać od godz. 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 18.0. Prosimy, nie odkładajmy spowiedzi na niedzielę przed Bożym Narodzeniem. Tym bardziej, że w sobotę będzie spowiadać 5 kapłanów, zaś w niedzielę będzie ograniczona możliwość przystąpienia do spowiedzi.
  5. Zapraszamy na parafialne rekolekcje adwentowe, pod hasłem: „Święci chcą Cl pomóc”. Ostatnia nauka rekolekcyjne będzie głoszona w sobotę 18 grudnia na Mszy o godzinie 18.00.
  6. Młodzież oazowa i służba liturgiczna tworzy przed kościołem kiermasz świąteczny Oprócz opłatków, świec wigilijnych i sianka dziś do nabycia są także ozdoby choinkowe zrobione własnoręcznie przez oazowiczów. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii, a zwłaszcza na wyjazdy zimowe i wakacyjne.
  7. Z radością informujemy, że nasi ministranci i lektorzy zwyciężyli w obu kategoriach wiekowych w turnieju Służby Liturgicznej w piłce nożnej na etapie dekanalnym i tym samym awansowali do etapu rejonowego turnieju.
  8. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Bochenka 14 kl. nr 2 za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Bochenka 14 A.
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożych łask w codzienności życia, pokoju ducha, radości i zdrowia.