Ogłoszenia Duszpasterskie: 4 Niedziela Adwentu 19 grudnia 2021r.

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W SOBOTĘ – Uroczystość Narodzenia Pańskiego; w NIEDZIELĘ – Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.
 2. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachowajmy chrześcijański charakter tego wieczoru. Pamiętajmy o przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, o wspólnej modlitwie i śpiewaniu kolęd.
 3. Z racji na obostrzenia sanitarne związane z pandemią, my, wasi duszpasterze, podjęliśmy decyzję, że w tym roku odprawimy dwie Pasterki. Pierwsza będzie o godz. 22.00 zaś druga o 24.00.
 4. Składka z tych Mszy, zgodnie z decyzją ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.
 5. Zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi postępowania w czasie pandemii, prosimy, aby osoby, które są zaszczepione, miały przy sobie podczas Mszy tzw. „paszporty covidowe”, będące dowodem przyjęcia szczepionki. My, księża, nie będziemy ich sprawdzać, natomiast trzeba wiedzieć, że policja ma prawo zażądać okazania dowodu szczepień, jeśliby liczba osób na Mszy była większa niż 1/3 dopuszczalnego limitu (nie licząc zaszczepionych).
 6. Dziś (19 grudnia) przeprowadzamy zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. W przedsionku kościoła są wystawione kosze, do których będzie można składać artykuły żywnościowe.
 7. Dzieci chodzące na Roraty prosimy o przyniesienie plansz w środę. Z uwagi na sytuację związaną z pandemią, prosimy rodziców dzieci szkolnych, uczestniczących w Roratach, aby wyposażyli je w maseczki ochronne.
 8. W środę (22 grudnia) o godzinie 17.30 odprawimy nabożeństwo ku czci św. Rity. Przez wstawiennictwo tej świętej będziemy przedstawiać Panu Bogu prośby wiernych dotkniętych boleśnie przez los, chorych, opuszczonych, zdradzonych przez współmałżonków, ale nie tracących wiary. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta. Na nabożeństwo można przynieść róże. Będą one poświęcone na zakończenie Mszy.
 9. Młodzież z oazy i służby liturgicznej tworzy przed kościołem kiermasz świąteczny. Dziś, w ostatnią niedzielę Adwentu, obok świec i ozdób znajdziemy na kiermaszu świeże ciasto świąteczne przygotowane przez rodziny z naszej parafii. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii, zwłaszcza na wyjazdy zimowe i wakacyjne.
 10. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Bochenka 14 A za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Bochenka 16. Sprzątanie będzie w czwartek od godz. 7.30.
 11. Po Świętach rozpoczynaliśmy zawsze wizytę duszpasterską, czyli kolędę. W tym roku, ze względu na pandemię, kolęda w tradycyjnej formie ponownie nie może się odbyć. W naszej parafii od 3 stycznia będą natomiast odprawiane Msze św. kolędowe o godz. 18.45, na które będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych bloków. Harmonogram tych Mszy jest umieszczony na stronie internetowej parafii.
 12. Tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu oraz wszystkim, którzy należą do naszej rodziny parafialnej życzymy Bożych łask w codzienności życia, pokoju ducha, radości i zdrowia.