Ogłoszenia Duszpasterskie: VIII niedziela zwykła – 27 lutego 2022 r.

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W środę – Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Dołóżmy starań, abyśmy ten szczególny czas wykorzystali na zbliżenie się do Miłosiernego Boga i pogłębienie naszego życia duchowego. W piątek – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.
  2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia w naszym kościele Msze święte będą odprawione o godzinie: 00, 9.00, 16.30, 18.00, 19.30. Na każdej Mszy będzie głoszona nauka rekolekcyjna. W tym roku rekolekcjonistą będzie ks. Sebastian Kowalczyk, dyrektor Wydawnictwa Świętego Stanisława w Krakowie.
  3. W sobotę spowiedź rekolekcyjna. Kapłani będą spowiadać od godz. 8.00 do 10.00, od 10.30 do 11.00 oraz od 16.00 do 18.00 i od 18.45 do 19.30.
  4. W sobotę o godz. 11.00 – w ramach rekolekcji – będzie dodatkowa Msza św. dla chorych i osób w podeszłym wieku, w czasie której będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Prosimy rodziny, które mają chorych, o zadbanie o to, aby mogli oni – jeśli tylko pozwalają im na to stan zdrowia i siły – uczestniczyć w tej Mszy świętej.
  5. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Bochenka 25 kl. IX za pomoc w sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Nowosądeckiej 31. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 12.00.
  6. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Pielgrzymka odbędzie się 5 marca. Zapisy tylko do środy włącznie. Zapisywać się można w zakrystii. Koszt wyjazdu 80 zł. Wyjazd w sobotę o godz. 7.00.
  7. Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 27 im. Marii Konopnickiej zapraszają przyszłych pierwszoklasistów oraz ich rodziców na dzień otwarty szkoły, który będzie 1 marca od godz. 17.00 do 19.00. Zapisy do klas pierwszych będą trwały od 1 do 31 marca bieżącego roku i będą się odbywały w szkole lub drogą elektroniczną.
  8. Wszystkim należącym do naszej Rodziny Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy: „Niech Was Bóg błogosławi i strzeże, niech rozpromienia nad Wami swe Oblicze i niech Was obdarzy swą Łaską i Pokojem”.