Ogłoszenia Duszpasterskie: 2. niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2022r.

  1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Również dzisiaj, po zakończeniu Mszy św. o godz. 19.30, będzie adoracja Pana Jezusa do godz. 21. Poprowadzi ją zespół Cantate Rosario. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i 18.45.
  2. W sobotę uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Marii Panny.
  3. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Spółdzielców 15 za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Spółdzielców 17. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.45.
  4. Powstała kilka dni temu grupa modlitewna, modląca się o pokój na Ukrainie, zaprasza na Różaniec w intencji zakończenia rosyjskiej agresji. Modlić się będziemy w naszym kościele w każdą sobotę zaraz po wieczornej Mszy św. W pozostałe dni tygodnia o godz. 20.30 członkowie grupy modlą się przy krzyżu znajdującym się tuż obok Spółdzielni Mieszkaniowej Piaski Nowe.
  5. Kierownik Punktu Socjalnego Caritas Archidiecezji Krakowskiej informuje, że zaczyna im brakować żywności, którą wydają uchodźcom. Chodzi o trwałą żywność, którą łatwo przygotować, i która szybko się nie psuje, a także o jedzenie dla małych dzieci. Dlatego przydają się potrawy typu “gorący kubek” i zupy w proszku, konserwy, kaszki błyskawiczne dla dzieci, makarony, gotowe dania, czekolady i batony energetyczne (dla uchodźców czekających na granicy). Odpowiadając na apel Caritas prosimy naszych parafian o przynoszenie darów do domu parafialnego od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. (od godz. 18.30 do 19.00). Dary zostaną następnie odebrane przez pracownika Caritas.
  6. Nasza rodzina parafialna chce pomóc tym, którzy uciekają przed wojną na Ukrainie. Chcemy wynająć jedno lub dwa mieszkania i oddać je na kilka miesięcy rodzinom z Ukrainy. Jeśli ktoś jest gotowy do odpłatnego wynajęcia mieszkania prosimy o zgłoszenie tego pod numerem telefonu 604 232 033.
  7. Wszystkim należącym do naszej Rodziny Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.