Ogłoszenia Duszpasterskie: 3. niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022r.

 1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 oraz o 18.45.
 2. We wtorek (22 marca) o godzinie 17.30 odprawimy nabożeństwo ku czci św. Rity. Przez wstawiennictwo tej świętej będziemy przedstawiać Panu Bogu prośby wiernych dotkniętych boleśnie przez los, chorych, opuszczonych, zdradzonych przez współmałżonków, ale nie tracących wiary. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta. Na nabożeństwo można przynieść róże. Będą one poświęcone na zakończenie Mszy.
 3. Już od kilku lat w Archidiecezji Krakowskiej w czasie Wielkiego Postu odbywa się codzienna modlitwa w wybranych kościołach, tzw. stacyjnych. Jest to nawiązanie do rzymskiej tradycji duchowych przygotowań do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Poza niedzielami, wierni zaproszeni są do udziału we Mszy św. wieczornej, odprawianej każdego dnia w innym kościele Krakowa. To właśnie z tej okazji w najbliższy czwartek (24 marca) przyjedzie do nas biskup Jan Zając, który odprawi Mszę św. o 18.00 i wygłosi kazanie. Zapraszamy na tę Mszę wszystkich wiernych naszej parafii, a szczególnie parafialne grupy modlitewne, charytatywne, muzyczne, kręgi Domowego Kościoła, młodzież oazową i liturgiczną służbę ołtarza oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 4. W piątek (25 marca) uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest przeżywany jako Dzień Świętości Życia. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy o godz. 18.00 będzie można w uroczysty sposób przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli krucjaty modlitewnej, polegającej na codziennym odmawianiu przez 9 miesięcy jednej dziesiątki Różańca w intencji uratowania jednego zagrożonego życia dziecka poczętego. Ci, którzy chcą podjąć się tego dzieła, mogą wziąć w zakrystii specjalne deklaracje. Należy je wypełnić i przynieść na Mszę w piątek.
 5. 25 marca Papież Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Abp Marek Jędraszewski zaprasza w ten dzień do Katedry na Wawelu, gdzie o godz. 16.30 będzie sprawował Mszę św. i odmówi Akt Zawierzenia. W naszej parafii Akt Zawierzenia odmówimy na Mszy o 18.00.
 6. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Spółdzielców 17 za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Spółdzielców 12 (od parteru do V piętra). Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.45.
 7. Grupa modlitewna, modląca się o pokój na Ukrainie, zaprasza na Różaniec w intencji zakończenia rosyjskiej agresji w każdą sobotę zaraz po wieczornej Mszy św. W pozostałe dni tygodnia o godz. 20.30 członkowie grupy modlą się przy krzyżu znajdującym się tuż obok Spółdzielni Mieszkaniowej Piaski Nowe.
 8. Kierownik Punktu Socjalnego Caritas Archidiecezji Krakowskiej dziękuje wszystkim naszym parafianom, którzy w minionym tygodniu przynieśli produkty żywnościowe dla uchodźców z Ukrainy. Ze względu na ogromne potrzeby (w samym tylko Krakowie jest już ok. 130 tys. uchodźców) także w tym tygodniu, do piątku włącznie, będzie można przynosić produkty żywnościowe. Przypominamy, że chodzi o trwałą żywność, którą łatwo przygotować, i która szybko się nie psuje, a także o jedzenie dla małych dzieci. Proszę przynosić tylko następujące produkty: „gorący kubek”, zupy w proszku, konserwy, kaszki błyskawiczne dla dzieci, makarony, gotowe dania, czekolady i batony energetyczne (dla uchodźców czekających na granicy). Dary proszę przynosić do domu parafialnego od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. (od godz. 18.30 do 19.00).
 9. Z radością informujemy, że nasi ministranci zajęli pierwsze miejsce w etapie rejonowym turnieju Służby Liturgicznej w piłce nożnej i tym samym awansowali do etapu diecezjalnego turnieju. Nasi lektorzy zajęli w swojej kategorii wiekowej drugie miejsce w rejonie.
 10. W zakrystii można nabyć modlitewniki z tekstami modlitw ku czci św. Rity i św. Andrzeja Boboli.
 11. Przypominamy, że z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu zimowego na letni.
 12. Wszystkim należącym do naszej Wspólnoty Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.