Ogłoszenia Duszpasterskie: 4. niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022r.

 1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 oraz o 18.45.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 30 do 7.00 i od 16.00 do 18.00. Msze Święte o godz. 7.00, 16.30 i 18.00.
 3. W sobotę (2 kwietnia), z racji pierwszej soboty miesiąca, kapłani będą od godziny 9.00 odwiedzać chorych, przynosząc im Pana Jezusa w Komunii Świętej. Proszę zapisywać ich na listę, która jest w zakrystii.
 4. W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, po Mszy św. wieczornej odmówimy Różaniec wynagradzający Matce Bożej za zniewagi i bluźnierstwa, którymi ludzie ją obrażają.
 5. W sobotę (2 kwietnia) pod Oknem Papieskim, przy ul. Franciszkańskiej 3, w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, odbędzie się czuwanie modlitewne. Rozpocznie się ono o 20.00 i potrwa do godz. 22.00.
 6. Zgodnie z decyzją ministra zdrowia od 28 marca zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek– z wyjątkiem szpitali, przychodni i innych miejsc związanych za służbą zdrowia. Jednocześnie minister rekomenduje, aby maseczki nosiły osoby przeziębione i zakatarzone.
 7. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Spółdzielców 12 (od parteru do V piętra) za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Spółdzielców 12 (od VI do X piętra). Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.45.
 8. Grupa modlitewna, modląca się o pokój na Ukrainie, zaprasza na Różaniec w intencji zakończenia rosyjskiej agresji w każdą sobotę (z wyjątkiem pierwszej soboty miesiąca) zaraz po wieczornej Mszy św. W pozostałe dni tygodnia o godz. 20.30 członkowie grupy modlą się przy krzyżu znajdującym się tuż obok Spółdzielni Mieszkaniowej Piaski Nowe.
 9. Informujemy, że udało się wynająć mieszkanie dla czteroosobowej rodziny z Kijowa, która uciekła przed wojną. Są to mama z dwiema dorosłymi córkami i kilkuletni chłopiec, dziecko jednej z córek. Ich mężczyźni zostali w Kijowie, by bronić Ukrainy. Parafia będzie opłacać wynajęte mieszkanie – koszt tego przedsięwzięcia to 2 tys. zł miesięcznie. Każdy, kto chce wesprzeć tę inicjatywę (mieszkanie zostało na razie wynajęte do końca maja) może składać pieniądze do skarbonki z napisem „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”. Dziękujemy za każdą złotówkę i zachęcamy do włączenia się w tę akcję czyli do otwarcia serc na ludzi, którzy już są nam bardzo wdzięczni za okazane wsparcie w dramatycznej dla nich sytuacji.
 10. Dziękujemy również wszystkim, którzy w minionym tygodniu przynieśli artykuły żywnościowe z przeznaczeniem na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Za pośrednictwem Caritas w najbliższych dniach trafią one do potrzebujących.
 11. Wszystkim należącym do naszej Wspólnoty Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.