Ogłoszenia Duszpasterskie: 5. niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022 r.

 1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Także dziś, po Mszy św. o godz. 19.30, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.
 2. We wtorek na Mszy o godz. 18.00 będzie poświęcenie książeczek do modlitwy dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii.
 3. W piątek przed Niedzielą Palmową organizowaliśmy Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Tak było przed pandemią. Nawiązując do tej tradycji w najbliższy piątek odprawimy parafialną Drogę Krzyżową, ale w naszym kościele, o godz. 19.00. Będzie ona multimedialna, a oprawę muzyczną zapewni Chór „Kanon”. Prosimy przynieść na to nabożeństwo krzyże, jakie macie zawieszone w mieszkaniach. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.
 4. W sobotę spowiedź przed świętami. Kapłani będą spowiadać od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 19.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na Niedzielę Palową ani na Wielki Tydzień.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa, która otwiera przed nami czas Wielkiego Tygodnia. To najważniejsze dni w roku, kiedy przeżywamy Chrystusową Paschę, czyli Jego przejście ze śmierci do życia. Za tydzień na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia palm. W uroczysty sposób poświęcimy je o 11.15 na placu przed kościołem, a później przejdziemy wokół kościoła w procesji z palmami na pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Po procesji rozpocznie się Msza o godz. 11.30.
 6. Grupa Charytatywna z naszej parafii będzie dziś i za tydzień przed każdą Mszą sprzedawać przed kościołem palmy. Dochód będzie przeznaczony na pomoc dla ubogich z naszej rodzin.
 7. Zgodnie z decyzją ministra zdrowia od 28 marca nie ma obowiązku noszenia maseczek– z wyjątkiem szpitali, przychodni i innych miejsc związanych za służbą zdrowia. Jednocześnie minister rekomenduje, aby maseczki nosiły osoby przeziębione i zakatarzone. Prosimy, aby ci, którzy przychodzą do kościoła z katarem czy kaszląc, mieli maseczki na ustach i nosie.
 8. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Spółdzielców 12 (od VI do X piętra) za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Białoruskiej 6. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 10.30
 9. Grupa modlitewna, modląca się o pokój na Ukrainie, zaprasza na Różaniec w intencji zakończenia rosyjskiej agresji w każdą sobotę (z wyjątkiem pierwszej soboty miesiąca) zaraz po wieczornej Mszy św. W pozostałe dni tygodnia o godz. 20.30 członkowie grupy modlą się przy krzyżu znajdującym się tuż obok Spółdzielni Mieszkaniowej Piaski Nowe.
 10. Informujemy raz jeszcze, że udało się wynająć mieszkanie dla czteroosobowej rodziny z Kijowa, która uciekła przed wojną. Są to mama z dwiema dorosłymi córkami i kilkuletni chłopiec, dziecko jednej z córek. Mężczyźni zostali w Kijowie, by bronić Ukrainy. Parafia będzie opłacać wynajęte mieszkanie – koszt tego przedsięwzięcia to 2 tys. zł miesięcznie. Każdy, kto chce wesprzeć tę inicjatywę (mieszkanie zostało na razie wynajęte do końca maja) może składać pieniądze do skarbonki z napisem „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”. Jest ona umieszczona w kościele zaraz za ławkami z oparciem. Dziękujemy za każdą złotówkę i zachęcamy do włączenia się w tę akcję czyli do otwarcia serc na ludzi, którzy już są nam bardzo wdzięczni za okazane wsparcie w dramatycznej dla nich sytuacji.
 11. Caritas Archidiecezji Krakowskiej ponownie prosi o pomoc, ponieważ w jej magazynach zaczyna brakować żywności, która jest przekazywana uchodźcom z Ukrainy. Potrzeby są bowiem ogromne. Odpowiadając na ten apel znów prosimy naszych parafian o przynoszenie tylko i wyłączenie następujących produktów (z długim terminem ważności i takich, które mogą stać się szybkim posiłkiem): zup w proszku, gotowych dań, budyniów, kisieli, konserw mięsnych i rybnych, kasz, batonów energetycznych. Produkty należy składać do sali w domu parafialnym po wieczornej Mszy św., czyli od godz. 18.30 do 19.
 12. Informujemy, że nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do Prandocina, Miechowa i na Łysą Górę, gdzie znajduje się Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego. Odbędzie się ona 23 kwietnia, a jej koszt to 120 zł. Zapisy na zakrystii.
 13. Wszystkim należącym do naszej Wspólnoty Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.