Ogłoszenia Duszpasterskie: Poniedziałek Wielkanocny – 18 kwietnia 2022r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w czwartek – wspomnienie św. Anzelma biskupa i doktora Kościoła, w sobotę – wspomnienie św. Jerzego. W piątek, z racji uroczystego charakteru oktawy Wielkiej Nocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. W najbliższą niedzielę 24 kwietnia gościć będziemy biskupa Damiana Muskusa, który odwiedzi naszą parafię w ramach wizytacji kanonicznej. Biskup będzie obecny na Mszach o godz. 10.00, 11.30 i 13.00. Wygłosi do nas kazanie i spotka się po Mszach z grupami parafialnymi.
  3. Najbliższa niedziela jest także niedzielą Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości odbywać się będą w sanktuarium w Łagiewnikach. W naszym kościele na zakończenie każdej Mszy św. (z wyjątkiem tych, na których będzie obecny biskup) będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, przed którym odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  4. W piątek (22 kwietnia) o godzinie 17.30 odprawimy nabożeństwo ku czci św. Rity. Przez wstawiennictwo tej świętej będziemy przedstawiać Panu Bogu prośby wiernych dotkniętych boleśnie przez los, chorych, opuszczonych, zdradzonych przez współmałżonków, ale nie tracących wiary. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta. Na nabożeństwo można przynieść róże. Będą one poświęcone na zakończenie Mszy.
  5. W tym roku wyjątkowo nie będzie tradycyjnej pieszej pielgrzymki naszej parafii do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
  6. Przypominamy, że nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do Prandocina, Miechowa i na Łysą Górę, gdzie znajduje się Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego. Odbędzie się ona sobotę 23 kwietnia, a jej koszt to 120 zł. Zapisy na zakrystii.
  7. Dziękujemy Różom Żywego Różańca za wielkoczwartkowy dar ołtarza (2500 zł) z przeznaczeniem na cele duszpasterskie naszej parafii. Dziękujemy też kręgom Domowego Kościoła za wielkoczwartkowy dar ołtarza (1600 zł) z przeznaczeniem na pomoc rodzinom z Ukrainy, które uciekają przed wojną.
  8. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy Białoruskiej 8 za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Białoruskiej 10. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.45
  9. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  10. Wszystkim należącym do naszej Wspólnoty Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.