Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Wielkanocna Niedziela Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia 2022r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – święto św. Marka, ewangelisty – tego dnia w szczególny sposób pamiętajmy o naszym metropolicie, abp. Marku Jędraszewskim; we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w piątek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  2. Dzisiaj gościmy biskupa Damiana Muskusa, który odwiedza naszą parafię w ramach wizytacji kanonicznej. Biskup będzie obecny na Mszach o godz. 10.00, 11.30 i 13.00. Wygłosi do nas kazanie i spotka się po Mszach z grupami parafialnymi.
  3. Dzisiejsza niedziela to niedziela Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości odbywają się w sanktuarium w Łagiewnikach. W naszym kościele na zakończenie każdej Mszy św. (z wyjątkiem tych, na których będzie obecny biskup) będzie wystawienie Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, przed którym odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  4. Rozpoczęcie Nabożeństw Majowych, połączone z procesją wokół kościoła, będzie w sobotę (30 kwietnia) po Mszy św. o 18.00. Informujemy, że w każdą niedzielę maja Nabożeństwa Majowe odprawiane będą o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  5. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy Białoruskiej 10 za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Włoskiej 17. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.45.
  6. Wszystkim należącym do naszej Wspólnoty Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.