Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Wielkanocna 8 maja 2022r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej; w sobotę – święto św. Macieja Apostoła.
  2. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne. Prośmy, aby i z naszej parafii zostali powołani młodzi ludzie do służby w Kościele. Warto przypomnieć, że ostatnim naszym parafianinem, który przyjął święcenia kapłańskie był o. Mateusz Biedrzycki, franciszkanin. Było to 14 grudnia 2013 roku.
  3. W sobotę 14 maja, podczas Mszy św. o godz. 11, druga grupa dzieci z klasy trzeciej przystąpi w naszym kościele do Pierwszej Komunii Świętej. Jest to bardzo ważne wydarzenie duchowe nie tylko dla najbliższej rodziny tych dzieci, ale także dla całej społeczności parafialnej. Dlatego w tym dniu módlmy się w intencji dzieci, które po raz pierwszy w życiu przyjmują do swej duszy Pana Jezusa, a także w intencji ich rodziców. Prośmy dla nich o mocną wiarę i łaskę wytrwania w miłości do Jezusa.
  4. Próba liturgiczna przed Pierwszą Komunią będzie w czwartek (12 maja) o godz. 16.30, natomiast spowiedź dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii będzie w piątek (13 maja) o godz. 16.30.
  5. W piątek (13 maja) pierwsze Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza z kazaniem, a po niej Różaniec Fatimski, po którym pójdziemy w procesji wokół kościoła.
  6. W każdą niedzielę maja Nabożeństwa Majowe odprawiane będą o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  7. Przed każdą niedzielą maja w sprzątaniu kościoła pomagają rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Najbliższe sprzątnie będzie w piątek (13 maja) o godzinie 20.00. Dziękujemy rodzicom za sprzątanie naszej świątyni przed uroczystością Pierwszej Komunii, która odbyła się 7 maja.
  8. Wszystkim należącym do naszej Wspólnoty Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.