Ogłoszenia Duszpasterskie: V Niedziela Wielkanocna 15 maja 2022r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.
  2. W sobotę 21 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00, trzecia grupa dzieci z klasy trzeciej przystąpi w naszym kościele do Pierwszej Komunii Świętej. Jest to bardzo ważne wydarzenie duchowe nie tylko dla najbliższej rodziny tych dzieci, ale także dla całej społeczności parafialnej. Dlatego w tym dniu módlmy się w intencji dzieci, które po raz pierwszy w życiu przyjmują do swej duszy Pana Jezusa, a także w intencji ich rodziców. Prośmy dla nich o mocną wiarę i łaskę wytrwania w miłości do Jezusa.
  3. Próba liturgiczna przed Pierwszą Komunią będzie w czwartek (19 maja) o godz. 16.30, natomiast spowiedź dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii będzie w piątek (20 maja) o godz. 16.30.
  4. W niedzielę 22 maja o godz. 17.15 odbędzie się kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity, po którym odmówimy Litanię do Matki Bożej. Przez wstawiennictwo św. Rity będziemy przedstawiać Panu Bogu prośby wiernych dotkniętych boleśnie przez los, chorych, opuszczonych, zdradzonych przez współmałżonków, ale nie tracących wiary. Na nabożeństwo można przynieść róże. Będą one poświęcone na zakończenie Mszy św. o godz. 18.
  5. W każdą niedzielę maja Nabożeństwa Majowe odprawiane będą o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  6. Przed każdą niedzielą maja w sprzątaniu kościoła pomagają rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Najbliższe sprzątnie będzie w piątek (20 maja) o godzinie 19.00. Dziękujemy rodzicom za sprzątanie naszej świątyni przed uroczystością Pierwszej Komunii, która odbyła się 14 maja.
  7. Wszystkim należącym do naszej Wspólnoty Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.