Ogłoszenia Duszpasterskie: Zasłanie Ducha Świętego 5 czerwca 2022 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła; w środę – wspomnienie św. Jadwigi, Królowej; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
  2. Dziś, po Mszy św. o godz. 19.30, adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie do godz. 21.00.
  3. Przez cały czerwiec Nabożeństwa Czerwcowe będą odprawiane w dni powszednie po Mszy wieczornej, zaś w niedziele o 17.30.
  4. W tym tygodniu o sprzątanie naszego kościoła prosimy parafian z bloku przy ul. Podedworze 2. Sprzątanie będzie w sobotę od 7.40.
  5. Za tydzień w naszym kościele będziemy gościć Ewę Korbut, naszą oazowiczkę, która jako świecka misjonarka od dwóch lat pracuje w Kenii. Została tam posłana przez Diakonię Misyjną Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Krakowskiej. Na zakończenie każdej Mszy Ewa chce podzielić się z nami swym doświadczeniem Boga podczas pracy misyjnej. Po Mszy o godz. 19.30 będzie spotkanie z misjonarką w auli domu parafialnego. Po każdej Mszy Ewa będzie też zbierać pieniądze do puszek. Zebrane fundusze będą w całości przeznaczone na misje w Kenii.
  6. Już dziś informujemy, że w uroczystość Bożego Ciała nie będzie Mszy o godzinie 19.30. Zgodnie z kilkuletnią tradycją naszej parafii w ten dzień o 19.30 będzie koncert uwielbienia Pana Jezusa obecnego w Eucharystii, na który bardzo serdecznie zapraszamy.
  7. W tym roku z powodu prac drogowych na ulicy Podedworze trasa procesji Bożego Ciała będzie różnić od tej, jaką szliśmy co roku. Szczegółowe informacje będą podane za tydzień. Nie zmieni się godzina rozpoczęcia procesji. Wyruszymy zaraz po zakończeniu Mszy o godzinie 13.00.
  8. Wszystkim należącym do naszej Wspólnoty Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.