Ogłoszenia Duszpasterskie: 12 niedziela zwykła – 19 czerwca 2022r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  2. We środę (22 czerwca) o godzinie 17.30 odprawimy nabożeństwo ku czci św. Rity. Przez wstawiennictwo tej świętej będziemy przedstawiać Panu Bogu nasze osobiste prośby oraz tych, którzy są dotknięci boleśnie przez los – chorych, opuszczonych, zdradzonych przez współmałżonków – ale mimo tego nie tracących wiary. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta. Na nabożeństwo można przynieść róże. Będą one poświęcone na zakończenie Mszy.
  3. W piątek (24 czerwca) zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla uczniów i uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 27 będzie odprawiona tego dnia o godz. 8.00. Zapraszamy na nią także rodziców i nauczycieli.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się to tego, aby tegoroczna procesja Bożego Ciała miała piękny i religijny charakter. W tym roku ołtarz I przygotowała młodzież oazowa i Stowarzyszenie Mayday, ołtarz II – mieszkańcy bloku Łużycka 51, ołtarz III – mieszkańcy bloku Łużycka 57 i 63, ołtarz IV – Domowy Kościół. Dziękujemy wszystkim asystom, które uświetniły procesję, a także chórowi parafialnemu „Kanon”.
  5. Przez cały czerwiec Nabożeństwa Czerwcowe są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o 17.30.
  6. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Podedworze 4 za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę na kwiaty do kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Podedworze 6. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.40.
  7. W imieniu Ewy Korbut, świeckiej misjonarki z naszej parafii, dziękujemy za złożone datki na misje w Kenii, gdzie pracuje ona duszpastersko.
  8. Już dziś informujemy, że od 26 czerwca do 21 sierpnia włącznie ulega zmianie porządek Mszy niedzielnych. W niedziele wakacji Msze święte będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 19.30.  Nie będzie Mszy o godz. 13.00.
  9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w terminie od 22 września do 1 października. W programie m.in. zwiedzanie Asyży, Cascii, Rzymu, San Giovani Rotondo, Lanciano, Manoppello. Szczegóły wyjazdu w zakrystii.
  10. Wszystkim należącym do naszej Wspólnoty Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.