Ogłoszenia Duszpasterskie: 22 niedziela zwykła – 28 sierpnia 2022r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża o doktora Kościoła.
  2. W czwartek kolejna rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. W ten dzień niech każdy z nas prosi gorąco Boga o dar pokoju dla naszej Ojczyzny, o zakończenie wojny w Ukrainie.
  3. W czwartek września o godzinie 8.00 będzie odprawiona Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy na nią całą społeczność Szkoły nr 27: nauczycieli, uczniów i uczennice oraz ich rodziców.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 30 do 7.00 i od 16.00 do 18.00. Msze Święte o godz. 7.00, 16.30 i 18.00.
  5. W sobotę, od godz. 9.00, kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Zapisy chorych w zakrystii.
  6. W niedzielę 11 września odbędzie się Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Program uroczystości w Kalwarii Zebrzydowskiej: o godz. 9.00 przy stacji „U Piłata” rozpocznie się Droga Krzyżowa, a o godz. 11.30 Msza Święta przy ołtarzu polowym pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Abp Marka Jędraszewskiego.
  7. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Łużyckiej 51 kl. A i B za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 51 kl. C i D. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.40.
  8. Wszystkim należącym do naszej Wspólnoty Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.