Ogłoszenia Duszpasterskie: 23 niedziela zwykła 4 września 2022 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w czwartek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny; w piątek – wspomnienie bł. Anieli Salawy.
  2. 31 sierpnia 2022 roku zmarł – w 72. roku życia, w 47. roku kapłaństwa – śp. ks. Prałat Andrzej Burek. Był wikariuszem w parafiach: Barwałd, Bielany, Rajcza, Łapanów. Był także budowniczym naszego kościoła. W naszej parafii był proboszczem od 1988 r do 30 czerwca 2010 r. Proboszczem parafii Narodzenia NMP w Myślenicach i dziekanem dekanatu Myślenice był w latach 2010 – 2015. W pierwszym dniu pogrzebu, w niedzielę 4 września (czyli dzisiaj),  w kościele  w Myślenicach, o godz. 16.00 będzie odprawiona Msza św. żałobna, po czym nastąpią Nieszpory za zmarłych (o 17.30) i modlitwa różańcowa z Apelem Maryjnym od godz. 19.00.
  3. W poniedziałek 5 września w kościele parafialnym Narodzenia NMP w Myślenicach o godz. 8.30 będzie modlitwa różańcowa, o godz. 10.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 00 Msza św. pogrzebowa. Po niej nastąpią obrzędy ostatniego pożegnania na tamtejszym cmentarzu parafialnym.
  4. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy na pogrzeb ks. Andrzeja Burka. Koszt wyjazdu 15 zł. Zbiórka o 8.30 na placu przed kościołem.
  5. W niedzielę 11 września odbędzie się 30. Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Program uroczystości: o godz. 9.00 przy stacji „U Piłata” rozpocznie się Droga Krzyżowa, a o godz. 11.30 Msza św. przy ołtarzu polowym pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Abp. Marka Jędraszewskiego. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy na Pielgrzymkę Rodzin. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 20 zł. Zbiórka o 7.00 na placu przed kościołem.
  6. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Łużyckiej 51 kl. C i D za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 51 kl. E i F. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.40.
  7. Wszystkim należącym do naszej Wspólnoty Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.